Komunikaty

Ważne inwestycje na osiedlach Ogrody i Rosochy

W ramach Programu Rewitalizacji Ostrowca Świętokrzyskiego, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krzemionki” będzie realizować cztery zadania. Powstaną nowe miejsca do parkowania, plac zabaw, siłownia zewnętrzna, zostanie wykonany remont nawierzchnia parkingu.

    Pierwszym zadaniem będzie kompleksowy remont parkingu przy bloku 5 na osiedlu Ogrody. To bardzo dobra wiadomość dla zmotoryzowanych mieszkańców tego budynku, bowiem nawierzchnia parkingu nie była kompleksowo naprawiana od wielu lat. Jedynie prowadzone były doraźne prace. Parking ten bardzo często jest również wykorzystywany przez mieszkańców z innych części miasta, którzy zostawiają tam swoje pojazdy i robią zakupy na pobliskim bazarku.  

- Parking będzie miał nawierzchnię asfaltową. Remont powinien rozpocząć się pod koniec marca- informuje Jerzy Kuźnia, zastępca prezesa SM „Krzemionki” do spraw Gospodarki Zasobami.
    
Nie zostało jeszcze ustalone, czy na czas modernizacji teren zostanie zamknięty w całości, czy też prace będą prowadzone w dwóch etapach. Niemniej jednak Zarząd SM „Krzemionki” widząc potrzebę rozwiązania chwilowych problemów, przygotował miejsca parkingowe po drugiej stronie alei Jana Pawła II, na osiedlu Stawki.
    Kompleksowa wymiana nawierzchni na parkingu to nie jedyne prace, jakie ze środków unijnych przyznanych na Program Rewitalizacji Ostrowca Świętokrzyskiego, będą wykonane na osiedlu Ogrody. Poprawiony zostanie chodnik wzdłuż bloku 5, wraz z wykonaniem 10 wejść do klatek. Dodatkowo będą wyremontowane schody prowadzące na parking jak również chodniki- od parkingu w kierunku ulicy Dziewulskiego i z drugiej strony bloku, z parkingu w kierunku bazarku.
    Zarząd Spółdzielni z przekazanych przez prezydenta Jarosława Górczyńskiego 800 tysięcy złotych z Programu Rewitalizacji, zlecił realizuję jeszcze jednego bardzo ważnego zadania. Będzie to budowa parkingu oraz drogi w rejonie bloków od 35 do 44 na osiedlu Rosochy.

    - W sumie, w czterech zespołach powstanie około 58 nowych miejsc postojowych. Będzie też wykonana nowa droga dojazdowa z ulicy Ogrodowej do istniejącej drogi osiedlowej w rejonie tych budynków. Droga osiedlowa będzie częściowo poszerzona i zostaną utwardzone pobocza - wymienia Prezes SM „Krzemionki” Mirosław Kaczmarczyk.

    Te dwa zadania będą kosztowały 630 488 złotych.

    Wiceprezes Jerzy Kuźnia dodaje, że na początku kwietnia zostanie ogłoszony przetarg na budowę siłowni zewnętrznej i placu zabaw na osiedlu Rosochy. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku mieszkańcy i najmłodsi będą korzystali z dodatkowych atrakcji.