Komunikaty

Nowy parking przy SpółdzielniZarząd Spółdzielni podpisał umowę ze spółką Jeronimo Martins na dzierżawę działki należącej do Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki”.  Na osiedlu Stawki, w pobliżu sklepu „Biedronka” a siedzibą Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki” powstanie parking.

Na działce o powierzchni 1300 metrów kwadratowych powstanie około 60 miejsc do parkowania. Przedstawiciele spółki rozpoczęli przygotowania do inwestycji. Wystąpili do Urzędu Miasta w Ostrowcu Św. o wydanie warunków zabudowy dla wykonania parkingu oraz kilkunastu dodatkowych miejsc parkingowych wzdłuż drogi wewnętrznej na wysokości pawilonu.

- Miejsca parkingowe wybuduje spółka Jeronimo Martins, ale teren nadal będzie należał do spółdzielni. My tylko wydzierżawiliśmy go na 10 lat. Przypomnę, że był to długi proces. W przeszłości spółdzielnia miała podpisaną umowę z właścicielem dyskontu „Biedronka”, ale ówczesna prezes unieważniła ją, twierdząc, że my jako spółdzielnia nie możemy wydzierżawić terenu. Była w błędzie. Jak tylko odeszła, to ponownie przystąpiliśmy do negocjacji. Mamy bardzo dobre warunki, z tym, że w umowie jest zastrzeżone że nie możemy ujawniać szczegółów- informuje Mirosław Kaczmarczyk, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki”.

Z takiego rozwiązania z pewnością będą zadowoleni mieszkańcy oraz kupujący w sklepie, bowiem miejsc parkingowych w tym miejscu brakuje. Dodatkowo spółka ma wybudować drogę dojazdową do miejsc postojowych, która będzie poprowadzona od osiedlowej uliczki. Zarząd Spółdzielni prowadzi również negocjacje, by spółka sfinansowała remont drogi wjazdowej od alei Jana Pawła II do „Biedronki”, która ze względu na ruch samochodów wożących towar do sklepu, jest bardzo zniszczona.

Podjęta decyzja to wymierne skutki finansowe dla spółdzielni, a tym samym dla jej członków. Poza comiesięczną opłatą z tytułu dzierżawy, ważne jest to, że Spółdzielnia nie dokłada żadnych pieniędzy do tej inwestycji. Po wybudowaniu parkingu, nie będzie się zajmowała odśnieżaniem, a dodatkowo odpadną obecnie ponoszone koszty koszenia działki i sprzątania terenu, który stoi niewykorzystany.