Komunikaty

Plany dociepleniowe na 2019 r.

W kwietniu rozpocznie się termomodernizacja kolejnych bloków Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki”. Prace zostaną wykonane na budynkach 90, 91 i 92 na osiedlu Rosochy, gdzie w poprzednich latach docieplono część ścian. Kolejne zadanie obejmuje bloki 15 i 16 na osiedlu Patronackim. Tam również Zarząd SM „Krzemionki” zaplanował zakończenie termomodernizacji tych budynków mieszkalnych. Kolejne dwa bloki na osiedlu Patronackim: 11 i 12 mają być docieplone w całości. W planie zadań na rok bieżący znalazł się także remont budynku 18 na osiedlu Stawki wraz z sąsiadującym obiektem nieczynnej wymiennikowni.

- W zakres prac wchodzi docieplenie ścian zewnętrznych, kompleksowy remont balkonów. W blokach na osiedlach Patronackie i Stawki również remont daszków wiatrołapów - wymienia Jerzy Kuźnia, zastępca prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki” do spraw Gospodarki Zasobami. W pierwszej kolejności ekipy remontowe pojawią się na blokach 90 na osiedlu Rosochy oraz 15 i 16 na osiedlu Patronackim.

Koszt remontów na kilku obiektach, który wyceniono na 2 miliony 86 tysiące złotych, pokryty zostanie z funduszu remontowego tych nieruchomości. W ubiegłych latach Zarząd Spółdzielni zlecił docieplenie wielu bloków, a do poprawy zostało jeszcze kilka obiektów.

- Mamy wykonaną dokumentację na termomodernizację budynków 99 i 100 na osiedlu Rosochy.  Konkretny termin rozpoczęcia prac będzie zależeć od stanu środków na funduszu remontowym. Być może pierwszy etap rozpocznie się w tym roku, jeśli nie, to na pewno w przyszłym - dodaje wiceprezes Jerzy Kuźnia. Na budynkach 105 i 111 na osiedlu Rosochy został założony odpis na fundusz remontowy i aktualnie zbierane są środki.  W miarę posiadanych finansów będzie wykonywane docieplenie bloków na osiedlu Patronackim, gdzie pozostało około 10 takich obiektów.