Komunikaty

Udane półkolonie w „Malwie”

Ponad 50 dzieci w wieku od 7 do 12 lat uczestniczyło w letnim wypoczynku zorganizowanym przez Osiedlowy Dom Społeczny „Malwa”. Półkolonie przebiegały w dwóch turnusach, po pięć dni. Dla ich uczestników przygotowano szereg atrakcji. Były zajęcia muzyczne, ruchowe i plastyczne w gościnnych murach „Malwy”. Dzieci pod okiem instruktorów uczyły się sztuki origami oraz tańca hip-hop. Szczególną frajdą okazały się zajęcia z podstaw robotyki, gdzie poprzez zabawę poznawały tajniki programowania. Dzieci odwiedziły również „Fikolonad”, a po zabawie czekała na nich kulinarna niespodzianka - wspólne jedzenie pizzy.

- Jestem bardzo zadowolona. Nie siedzę w domu, tylko wspólnie z młodszym bratem miło spędzamy czas. Te kilka godzin bardzo szybko mija i nie nudzimy się - mówi Agnieszka.

Dla siedmioletniej Sylwii był to pierwszy pobyt na półkolonii.
- Myślałam, że będę się bała, ale jest bardzo fajnie. Są koleżanki w moim wieku. Panie są bardzo miłe i pomagają we wszystkim. Cieszę się, że przyszłam na półkolonie do „Malwy”. Jest tyle ciekawych rzeczy to oglądania - dodaje inna uczestniczka zajęć wakacyjnych.

W czasie pięciodniowego wypoczynku odbyła się wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego Norberta Januchty w Dębowej Woli. Wycieczka za miasto sprawiła dzieciom wiele radości.

- Dla mnie najfajniejsza była wycieczka wozem konnym po okolicy. Pierwszy raz w życiu widziałem żywego konia. I mogłem pogłaskać króliki - opisuje Kamil.

Potem były pieczone kiełbaski, zjeżdżanie z dmuchańca i zabawa w basenie z piłkami i wspinaczka po drewnianym domku.  Dzieci po kilku godzinach zadowolone wróciły do Ostrowca Św.

Na ostatni dzień półkolonii uczestnicy przygotowali dla swoich rodziców niespodziankę. Był pokaz mody w wykonaniu dzieci. Każde z nich zaprezentowało dowolną stylizację, co zostało nagrodzone gromkimi brawami.