ODS "Malwa" - Aktualności

Sezon 2011-2012 w Szkole Tańca "Progres"

  • 3 miejce gr. MINI PROGRES II  w kategori  hip-hop do 10 lat ( to był ich debiut),
  • 2 miejce gr. MINI PROGRES I  w kategori hip-hop 11-15 lat ,
  • 2 miejce gr. PROGRES I  w kategori hip-hop pow.15 lat,
  • 2 miejce gr.PROGRES III w kat.taniec współczesny 11-15 lat.

Największe brawa i aplauz miała nasz najmłodsza grupa dzieci w wieku już od 4 lat  - PROGRESIK.

3. 26 maja 2012 r. na XI Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Tanecznych Skarżysko 2012 . grupy zaawansowane PROGRES I i MINI PROGRES I  ponownie staneły na podium , przechodząc do finału – zdobyły dwa pierwsze miejsca w kat. taniec nowoczesny 11-15 i pow. 15 lat.

4. 12.06.2012 r. IX Świętokrzyskie Konfrontacje Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych o Grand Prix Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Znowu byliśmy niepokonani, pięć razy stawaliśmy na podium: PR I – 1 miejsce; MR I – 1 miejsce; PR II – 2 miejsce; MP II – II miejsce; PR III – III miejsce.

5. Naszym największym sukcesem  to - zdobycie I miejsca na Festiwalu SCYZORYKI 2012 gdzie przyznawano najlepszym Świętokrzyskie Nagrody Artystyczne. Grupa reprezentująca szkołe to – PROGRES I (w składzie Małgorzata Wojciechowska, Ola Nalewaj, Klaudia Sadło, Kasia Rutkowska, Patrycja Sadowska, Natalia Sulima, Katarzyna Wil , Iza Górczyńska, Oliwka Czaplińska, Iga Salczyńska, Magda Zawadzka) wraz z ich trenerką i choreografem – Moniką Wielińska. Droga do zdobycia tej statuetki była trudna, trzeba było przejść dwa etapy konkursu w których oceniane były dziewczyny, choreografie robiono  w szybkim tempie, dziewczyny  pracowały do późnych godzin wieczornych na sali baletowej w naszym Domu kultury Malwa.
W finale który odbył się 16.06.2012 na kieleckim Rynku, każdy występ był oceniany przez jury w składzie: Karolina Bilska – właścicielka szkoły Świat Tańca, Mistrzyni Polski, Katarzyna Zapała – była tancerka, kielecka radna, Tomasz Rowiński – choreograf i trener ze Szkoły Tańca i Stylu Rewanż, Tomasz Barański – tancerz, choreograf, uczestnik programów „You can dance" i „Taniec z gwiazdami" oraz Darek Bujnowski – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Europy, choreograf, najmłodszy uczestnik programu „You can dance".
Swoimi wrażeniami, na gorąco dzielili się z widzami. Punktowali wszystko: wygląd, uśmiech, kontakt wzrokowy, emocje przekazu, prawdziwość opowiedzianej historii, talent aktorski i to co najważniejsze: technikę. Dziewczyny zdobyły  komplet punktów po 10 od każdego z jurorów. W nagrodę dostały możliwość wzięcia udziału w darmowych warsztatach hip-hop prowadzonych przez Darka Bujnowskiego. Fotogaleria