Aktualności

Nowa elewacja na budynku Spółdzielni

Odnawiana jest siedziba Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki”. Budynek administracyjny Spółdzielni, mieszczący się na osiedlu Stawki, to charakterystyczny obiekt z niebieskim dachem. Ma blisko 30 lat, a w tym czasie wykonywane były jedynie drobne remonty. Na przykład wymieniono część stolarki okiennej i drzwiowej, w ubiegłym roku wybudowano podjazd dla osób niepełnosprawnych. Po blisko trzech dekadach użytkowania, Zarząd Spółdzielni podjął decyzję o odnowieniu obiektu.

Czytaj więcej...

Dobra współpraca Zarządu z Prezydentem

Przy ulicy 11 Listopada remontowany jest chodnik.  Nowa nawierzchnia będzie po stronie osiedli Rosochy jak i Stawki. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krzemionki” pismem z dnia 17 lipca bieżącego roku zwróciła się do prezydenta miasta z prośbą o wyremontowanie zniszczonej nawierzchni chodnika przy ulicy 11 listopada, pod stronie osiedla Rosochy, na odcinku około 250 metrów od ulicy Słonecznej do ulicy Sikorskiego.

Czytaj więcej...

Nowe drzwi w blokach

W blokach na osiedlach Stawki i Rosochy montowane są nowe drzwi wejściowe do klatek. Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki” zlecił wymianę drzwi wejściowych w 9 blokach. W budynkach 12 i 17 na osiedlu Stawki prace już są zakończone.  Obecnie ekipy można spotkać na osiedlu Rosochy. Tam nowe drzwi będą w budynkach 5, 26, 28, 33, 34, 36 i 87.

Czytaj więcej...

Spółdzielnia zainteresowana udziałem w II etapie rewitalizacji

W ramach Programu Rewitalizacji Ostrowca Świętokrzyskiego, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krzemionki” dostała 800 tysięcy złotych na realizację czterech zadań. Trzy z nich już są zakończone i służą mieszkańcom. Natomiast do końca sierpnia będzie wykonane ostatnie, plac zabaw na osiedlu Rosochy. Pierwszym, zakończonym był remont parkingu, położenie nowego chodnika, wykonanie nowych wejść do klatek oraz wyremontowanie schodów prowadzących na parking przy bloku 5 na osiedlu Ogrody. Zarząd Spółdzielni z przekazanych przez Prezydenta Jarosława Górczyńskiego środków z puli, jaką gmina otrzymała na realizację Programu Rewitalizacji, zlecił poprawienie infrastruktury na osiedlu Rosochy.

Czytaj więcej...

Cieplej w blokach na osiedlu Rosochy i Patronackim

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krzemionki” zleciła termomodernizację kolejnych bloków. Docieplone zostaną budynki mieszkalne na osiedlach Rosochy i Patronackie.
- Na osiedlu Patronackim, w budynkach 26, 27 i 28 realizowany będzie drugi etap dociepleń. Termomodernizacja rozpoczęła się w ubiegłym roku. Prace zaplanowano na dwa lata. Odnowiona zostanie elewacja balkonowa. Remont ruszy w sierpniu i potrwa do końca listopada - informuje Jerzy Kuźnia, wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki”.

Czytaj więcej...

Spółdzielnia inwestuje w wodomierze radiowe

W kilkunastu blokach na osiedlach Rosochy, Stawki i Patronackie trwa wymiana wodomierzy. Tradycyjne urządzenia zastąpią nowoczesne, z odczytem radiowym. W planie konserwacji Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki” na rok bieżący zaplanowano wymianę  2500 sztuk wodomierzy wody zimnej i ciepłej w lokalach mieszkalnych. Zgodnie z przedłożonym harmonogramem wymiana rozpoczęła się na początku lipca i potrwa do końca miesiąca.

Czytaj więcej...

Termomodernizacja bloków na osiedlu Patronackim

Jednym z zadań remontowych, zaplanowanych na rok bieżący w Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki” jest termomodernizacja bloków na osiedlu Patronackim.

Aktualnie remont prowadzony jest na budynkach 15 i 16. Tam zgodnie z planem, zostanie zrealizowany drugi etap termomodernizacji.

Czytaj więcej...

Nowy parking przy „5” na osiedlu Ogrody

W ramach projektu „Rewitalizacja obszarów zdegradowanych o silnym potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno- kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego”, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krzemionki” wykonała kilka zadań przy bloku 5 na osiedlu Ogrody.
Przy budynku został położony nowy chodnik z kostki brukowej, który zastąpił popękaną i zniszczoną nawierzchnię asfaltową. Nowe są wejścia do klatek, z wygodnym podjazdem dla rowerów i wózków. W ramach prac zleconych przez Zarząd Spółdzielni, zostały ułożone nowe łączniki do ulicy Dziewulskiego oraz w stronę bazarku, a także schody prowadzące na parking.

Czytaj więcej...

Siłownia plenerowa na osiedlu Rosochy

Mieszkańcy osiedla Rosochy mogą korzystać z nowoczesnej siłowni plenerowej. To kolejny już efekt współpracy Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki” z Prezydentem Ostrowca Św.

Czytaj więcej...

Nowy parking i drogi na osiedlu Rosochy

Kolejne zadanie z projektu „Rewitalizacja obszarów zdegradowanych o silnym potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno - kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego” zrealizowała Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krzemionki”

Czytaj więcej...

Prezydent poparł inicjatywę Zarządu Spółdzielni

 

Doskonała współpraca Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki” z Urzędem Miasta przyniosła kolejne wymierne efekty. Przy ulicy 11 Listopada i alei Jana Pawła II, zostało zamontowanych sześć ławek. Trzy z nich przekazał Spółdzielni ostrowiecki magistrat.

Czytaj więcej...

Przybywa miejsc parkingowych

Mieszkańcy oraz klienci sklepu „Biedronka” mogą korzystać z tymczasowego parkingu przy siedzibie SM „Krzemionki”.
Zarząd Spółdzielni podpisał umowę ze spółką Jeronimo Martins na dzierżawę działki zlokalizowanej między budynkiem administracji Spółdzielni, a dyskontem „Biedronka” na osiedlu Stawki. W przyszłości na terenie o powierzchni 1300 metrów kwadratowych powstanie około 60 miejsc do parkowania.

Czytaj więcej...

Plac zabaw na osiedlu Rosochy

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki” ogłosił drugi przetarg na budowę placu zabaw na osiedlu Rosochy. Plac zabaw na osiedlu Rosochy powstanie w rejonie bloków 31-34. Będzie to kolejne zadanie współfinansowane ze środków unijnych, przyznanych przez  Prezydenta Jarosława Górczyńskiego, w ramach projektu rewitalizacji Ostrowca Świętokrzyskiego

Czytaj więcej...

Nowe parkingi na osiedlu Rosochy

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krzemionki” na osiedlu Rosochy realizuje drugi projekt w ramach Programu Rewitalizacji Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.
Po jego zakończeniu zwiększy się dostępność do miejsc parkingowych na tym ostrowieckim osiedlu.

Czytaj więcej...

Zamknięty parking przy bloku 5 na osiedlu Ogrody

Aż do odwołania zamknięty jest parking przy bloku 5 na osiedlu Ogrody. Jest to związane z prowadzonymi pracami w ramach programu rewitalizacji Ostrowca Świętokrzyskiego, na co Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krzemionki” otrzymała 800 tysięcy złotych.
Mieszkańcy bloku mogą zostawiać swoje samochody na parkingu przy alei Jana Pawła II, na osiedlu Stawki, jak również na utwardzonym terenie między sklepem Biedronka a siedzibą Spółdzielni.

Czytaj więcej...

Ławki przy alei Jana Pawła II

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki” zwrócił się z pismem do Prezydenta Jarosława Górczyńskiego o montaż kilku ławek przy alei Jana Pawła II. Aleja Jana Pawła II to ulica, która nie tylko jest ważną arterią miasta, lecz również łączy dwa duże osiedla: Rosochy i Stawki.

Czytaj więcej...