Aktualności

Ławki przy alei Jana Pawła II

 

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki” zwrócił się z pismem do Prezydenta Jarosława Górczyńskiego o montaż kilku ławek przy alei Jana Pawła II. Aleja Jana Pawła II to ulica, która nie tylko jest ważną arterią miasta, lecz również łączy dwa duże osiedla: Rosochy i Stawki.

- Dbamy o tereny przyległe do alei Jana Pawła II, sprzątamy je i kosimy trawę. Jednak do niedawna zmorą był chodnik. Wielokrotnie zwracaliśmy się do byłych władz powiatu ostrowieckiego, by był sprzątany na bieżąco, szczególnie w okresie wiosennym.  Różnie z tym bywało. Teraz jest zupełnie inaczej - mówi Mirosław Kaczmarczyk, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki”.

Prezes wskazuje, że chodnik wzdłuż alei Jana Pawła II w ostatnich dniach został gruntownie posprzątany. Zebrana jest ziemia i trawa zalegające na pasie dla pieszych, co na wielu odcinkach zwężało chodnik. Teraz teren dla pieszych jest czysty i na wielu odcinkach szerszy.

- Dziękujemy panu prezydentowi, bo to gmina już teraz odpowiada za czystość na chodnikach przy drogach powiatowych. I nie ukrywam, że liczymy na dalszą współpracę z Panem Prezydentem - stwierdza Prezes SM „Krzemionki”.

Zarząd Spółdzielni wystąpił do Prezydenta Ostrowca Św. z wnioskiem o kolejne, wymierne wsparcie.

- Chcielibyśmy, by gmina zamontowała ławki przy chodniku wzdłuż alei Jana Pawła II. Konkretnie po trzy od strony osiedli Stawki i Rosochy. W pobliżu jest dużo sklepów, bazarek. Mamy sygnały, że zwłaszcza osoby starsze chętnie by odpoczęły idąc z zakupami do domu. Mam nadzieję, że pan prezydent przychyli się do naszego wniosku - dodaje Prezes Mirosław Kaczmarczyk.