Aktualności

Przybywa miejsc parkingowych

Mieszkańcy oraz klienci sklepu „Biedronka” mogą korzystać z tymczasowego parkingu przy siedzibie SM „Krzemionki”.
Zarząd Spółdzielni podpisał umowę ze spółką Jeronimo Martins na dzierżawę działki zlokalizowanej między budynkiem administracji Spółdzielni, a dyskontem „Biedronka” na osiedlu Stawki. W przyszłości na terenie o powierzchni 1300 metrów kwadratowych powstanie około 60 miejsc do parkowania.

- Miejsca parkingowe wybuduje spółka Jeronimo Martins, teren nadal jest własnością Spółdzielni. Myśmy tylko wydzierżawili działkę na 10 lat. Inwestycja jest na etapie opracowywania projektu budowlanego - mówi Mirosław Kaczmarczyk, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki”.

Zanim mieszkańcy i kupujący w pobliskim sklepie będą mieli do dyspozycji parking, już teraz mogą korzystać z tymczasowego rozwiązania. Spółka zleciła utwardzenie części terenu. Postawiony został znak informujący, że znajdują się tutaj miejsca dla samochodów.

Parking na kilkadziesiąt miejsc przy sklepie „Biedronka” to nie jedyne przedsięwzięcie, jakie udało się wynegocjować Zarządowi ze spółką Jerenimo Martins. Właściciel sieci „Biedronka” ma wybudować drogę dojazdową do miejsc postojowych, która będzie poprowadzona od osiedlowej uliczki. Zarząd spółdzielni prowadzi również negocjacje, by sfinansował remont drogi wjazdowej od alei Jana Pawła II do „Biedronki”, która ze względu na ruch samochodów wożących towar do sklepu, jest bardzo zniszczona.

- To bardzo dobre rozwiązanie - uważa Prezes Mirosław Kaczmarczyk. Spółdzielnia co miesiąc otrzymuje opłatę za dzierżawę terenu.  Po wybudowaniu parkingu, to spółka zleci jego odśnieżanie odśnieżanie, dodatkowo Spółdzielnia nie będzie ponosiła kosztów związanych z koszeniem działki i sprzątania terenu.