Aktualności

Plac zabaw na osiedlu Rosochy

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki” ogłosił drugi przetarg na budowę placu zabaw na osiedlu Rosochy. Plac zabaw na osiedlu Rosochy powstanie w rejonie bloków 31-34. Będzie to kolejne zadanie współfinansowane ze środków unijnych, przyznanych przez  Prezydenta Jarosława Górczyńskiego, w ramach projektu rewitalizacji Ostrowca Świętokrzyskiego

- Po pierwszym przetargu wykonawca nie został wybrany, z tego względu że wpłynęła tylko jedna oferta. Cenowo przekraczała o około 80 procent zaplanowane koszty. Dlatego został ogłoszony kolejny. Mieszkańcy mogą być spokojni. Plac zabaw będzie.  Liczymy, że zgłosi się więcej oferentów i tym samym będzie niższa cena- uważa Jerzy Kuźnia, Wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki”.

W rejonie bloków 31 i 34 na osiedlu Rosochy, Spółdzielnia planuje wybudować plac zabaw wraz z ogrodzeniem. Do zabawy dzieci będzie kilkanaście bezpiecznych i estetycznych urządzeń, między innymi zamek z wieżami i zjeżdżalniami, huśtawki, bujaki, karuzela, piaskownica, przeplotnia. Na placu zamontowanych będzie 10 ławek drewnianych z oparciem. Teren zostanie ogrodzony, wyposażony w regulamin oraz kosze na śmieci.