Nowy parking przy „5” na osiedlu Ogrody

W ramach projektu „Rewitalizacja obszarów zdegradowanych o silnym potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno- kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego”, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krzemionki” wykonała kilka zadań przy bloku 5 na osiedlu Ogrody. Przy budynku został położony nowy chodnik z kostki brukowej, który zastąpił popękaną i zniszczoną nawierzchnię asfaltową. Nowe są wejścia do klatek, z wygodnym podjazdem dla rowerów i wózków. W ramach prac zleconych przez Zarząd Spółdzielni, zostały ułożone nowe łączniki do ulicy Dziewulskiego oraz w stronę bazarku, a także schody prowadzące na parking.

Szczególnie ważnym zadaniem był kompleksowy remont parkingu wzdłuż bloku. W minionych latach wielokrotnie był naprawiany, ale jego nawierzchnia asfaltowa była tak zniszczona, że wymagała gruntownych działań. W miejsce asfaltu ułożono kostkę brukową. Wytyczone zostały miejsca dla blisko 60 pojazdów, w tym dla kierowców niepełnosprawnych. W trosce o bezpieczeństwo, po środku parkingu zamontowano próg zwalniający.

Kilka dni temu odbyło się uroczyste podsumowanie inwestycji, w której uczestniczyli Prezydent Jarosław Górczyński oraz Prezesi Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki”- Mirosław Kaczmarczyk i Jerzy Kuźnia.
- Dziękujemy panu prezydentowi za przekazanie naszej spółdzielni 800 tysięcy złotych z programu rewitalizacji. Parking i chodnik na osiedlu Ogrody to dopiero początek zadań, które zostaną zrealizowane na naszych osiedlach, przy udziale środków unijnych. Cieszymy się z bardzo dobrej współpracy, tym bardziej że mieszkańcy są zadowoleni, bowiem sami wnioskowali o wykonanie niektórych prac- podkreślił Mirosław Kaczmarczyk, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki.

Remonty wykonane przy bloku 5 na osiedlu Ogrody kosztowały 241690 złotych. Spółdzielnia otrzymała 143000 złotych dofinansowania z projektu „Rewitalizacja obszarów zdegradowanych o silnym potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno- kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego”.