Siłownia plenerowa na osiedlu Rosochy

Mieszkańcy osiedla Rosochy mogą korzystać z nowoczesnej siłowni plenerowej. To kolejny już efekt współpracy Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki” z Prezydentem Ostrowca Św. Siłownia zewnętrza powstała na placu koło boiska do koszykówki. Jej doskonała lokalizacja oraz wyposażenie z pewnością będą nie lada atrakcją nie tylko dla mieszkańców osiedla Rosochy.

- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za wspaniałą współpracę i pomoc w upiększaniu naszych osiedlach - powiedział Prezes SM „Krzemionki” Mirosław Kaczmarczyk podczas oficjalnego oddania do użytku siłowni, w którym uczestniczył Prezydent Jarosław Górczyński.

Siłownia plenerowa składa się z 11 urządzeń.  Do dyspozycji mieszkańców są urządzenia: biegacz, jeździec, krzesło do wyciskania – podwójne, prasa nożna podwójna, rower, stepper, twister, wioślarz, orbitrek, prasa ręczna pojedyncza oraz narciarz pojedynczy.

- To są miłe chwile, kiedy możemy oddawać naszym mieszkańcom inwestycje zrealizowane wspólnie, z pieniędzy unijnych. Chcę podziękować Zarządowi Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki”, bowiem wybiją się na lidera w pozyskiwaniu pieniędzy, którymi miasto podzieliło się.  Chcę pogratulować, bowiem takie inicjatywy są z korzyścią nie tylko dla mieszkańców osiedla Rosochy, bo przecież mogą z nich ich korzystać wszyscy - podkreślił z kolei Prezydent Ostrowca Św.

Budowa siłownie została dofinansowana ze środków, jakie gmina Ostrowiec Św. pozyskała na rewitalizację miasta. Koszt zadania to około 32 tysiące złotych. Z tego dofinansowanie to blisko 23 tysiące złotych.