Nowy parking i drogi na osiedlu Rosochy

Kolejne zadanie z projektu „Rewitalizacja obszarów zdegradowanych o silnym potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno - kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego” zrealizowała Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krzemionki”.

Na osiedlu Rosochy wykonano szereg prac, na które Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krzemionki” dostała dofinansowanie z Urzędu Miasta. Ich efekty oglądali Prezydent Jarosław Górczyński, Prezes Spółdzielni - Mirosław Kaczmarczyk i wiceprezes Jerzy Kuźnia oraz przedstawiciele wykonawcy - firmy „Drogbud” z Ostrowca Św.

- Zadanie polegało na wybudowaniu 59 miejsc postojowych, w tym cztery dla osób niepełnosprawnych. Wykonano około 50 metrów odcinka nowej drogi, poszerzona została istniejąca na długości około 70 metrów oraz zrealizowano remonty istniejącej drogi asfaltowej na długości około 140 metrów. Wybudowane zostało również odwodnienie oraz oświetlenie ledowe parkingu - wymienił wiceprezes Jerzy Kuźnia.

Prace na osiedlu Rosochy kosztowały łącznie 388797 zł. Spółdzielnia na to zadanie otrzymała 283000 złotych z projektu „Rewitalizacja obszarów zdegradowanych o silnym potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno- kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego”.

- Możemy się pochwalić bardzo dobrą współpracą z Prezydentem i z Gminą Ostrowiec. Dziś oddajemy do użytku kolejny parking i drogę. Jestem przekonany, że mieszkańcy będą zadowoleni z tych inwestycji, bowiem to właśnie w odpowiedzi na ich potrzeby zostały one zrealizowane - podkreślił Mirosław Kaczmarczyk, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki” i zaznaczył iż liczy w przyszłości na dalszą współpracę z samorządem gminnym.

Prezydent Jarosław Górczyński pogratulował inwestycji, również podkreślił bardzo owocną współpracę ze Spółdzielnią.

- Chcę podziękować Zarządowi Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki”, Prezesowi za merytoryczną współpracę. Dla mnie jest bez znaczenia czy to jest teren spółdzielni, miasta, powiatu czy województwa. Ważne, aby był zadbany, wyremontowany i służył mieszkańcom. Cieszę się, że lokatorzy mają miejsca parkingowe, nie zostawiają swoich samochodów w trawie czy błocie, tak jak to miało miejsce do tej pory. Chcę też podziękować wykonawcy, bowiem prace zrealizowała ostrowiecka firma - przyznał z kolei Prezydent Ostrowca Św.