Cieplej w blokach na osiedlu Rosochy i Patronackim

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krzemionki” zleciła termomodernizację kolejnych bloków. Docieplone zostaną budynki mieszkalne na osiedlach Rosochy i Patronackie.

- Na osiedlu Patronackim, w budynkach 26, 27 i 28 realizowany będzie drugi etap dociepleń. Termomodernizacja rozpoczęła się w ubiegłym roku. Prace zaplanowano na dwa lata. Odnowiona zostanie elewacja balkonowa. Remont ruszy w sierpniu i potrwa do końca listopada - informuje Jerzy Kuźnia, wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki”.

Remonty bloków na osiedlu Patronackim będą kosztować 585 tysięcy złotych i jak podkreśla wiceprezes, zostaną pokryte z funduszu remontowego tych nieruchomości. Aktualnie prowadzone jest docieplenie bloków 11 i 12 na osiedlu Patronackim. Nieruchomości te zostaną kompleksowo odnowione. Zakres prac na tych nieruchomościach obejmuje kompleksowy remont balkonów, daszków, wiatrołapów oraz gzymsów. Kilka tygodni temu Spółdzielnia zakończyła remont na budynkach 15 i 16 na osiedlu Patronackim. Tam zgodnie z planem, został zrealizowany drugi etap termomodernizacji. Ten zakres robót na osiedlu Patronackim będzie kosztował około 900 tysięcy złotych i co warte podkreślenia, w całości będą sfinansowane z funduszu remontowego Spółdzielni.

Poprawa standardów w blokach mieszkalnych na osiedlu Patronackim, to nie jedne prace zaplanowane w tym sezonie. Został rozstrzygnięty przetarg na docieplenie budynków 99 i 100 na osiedlu Rosochy. Zakres będzie tak duży, że Zarząd Spółdzielni zaplanował ich realizację na dwa lata.

- Wykonany zostanie naprawa balkonów, wymieniona stolarka w częściach wspólnych czyli na klatkach schodowych i w piwnicach, zamontowane nowe drzwi wejściowe do wiatrołapów i oczywiście docieplony budynek. Prace ruszą nie wcześniej jak w drugiej połowie września. Na pierwszy etap zaplanowano około 40 procent przewidzianego zakresu prac - dodaje wiceprezes Jerzy Kuźnia.

Na poprawę estetyki i standardów w blokach na osiedlu Rosochy będzie przeznaczone 1 milion 60 tysięcy złotych, również z funduszu remontowego nieruchomości. Na ten rok zaplanowany jest remont elewacji budynku administracji. Zadanie ma kosztować 192 tysiące złotych i będzie sfinansowane z nadwyżki finansowej Na takie przeznaczenie części oszczędności zgodzili się członkowie Spółdzielni podczas Walnego Zgromadzenia.