Dobra współpraca Zarządu z Prezydentem

Przy ulicy 11 Listopada remontowany jest chodnik.  Nowa nawierzchnia będzie po stronie osiedli Rosochy jak i Stawki. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krzemionki” pismem z dnia 17 lipca bieżącego roku zwróciła się do prezydenta miasta z prośbą o wyremontowanie zniszczonej nawierzchni chodnika przy ulicy 11 listopada, pod stronie osiedla Rosochy, na odcinku około 250 metrów od ulicy Słonecznej do ulicy Sikorskiego.

- Na tym odcinku jest bardzo zdegradowana kostka, do tego stopnia, że w pewnych miejscach całkowicie się wykruszyła lub zlasowała. Reakcja prezydenta była bardzo szybka, pod koniec lipca ekipy remontowe przystąpiły do wymiany nawierzchni na tym wnioskowanym odcinku - informuje Jerzy Kuźnia, wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki”.

Dodatkowo gmina zleciła remont odcinka chodnika po drugiej stronie ulicy, na osiedlu Stawki na uwagę zasługuje również wykonanie barierek.  O te elementy  Spółdzielnia nie wnioskował, więc tym bardziej Zarząd jest wdzięczny włodarzowi miasta za dostrzeganie problemów.

- W imieniu mieszkańców naszej Spółdzielni chciałem podziękować panu prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu za przychylenie się do naszej prośby o naprawę chodnika przy ulicy 11 Listopada. To bardzo ruchliwy odcinek, spaceruje nim wielu mieszkańców, jeżdżą rowerzyści. Jestem przekonany, że nowy chodnik ale i barierki, zapewnią bezpieczeństwo naszym mieszkańcom i poprawią estetykę osiedli Stawki i Rosochy - podkreśla Mirosław Kaczmarczyk, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki”.

Remont chodnika przy ulicy 11 Listopada, który co warto podkreślić, w całości będzie pokryty przez gminę,  to kolejny dowód na wzorową współpracę Zarządu Spółdzielni z prezydentem Ostrowca Św. Kilka tygodni temu właśnie, w odpowiedzi na apel prezesa Mirosława Kaczmarczyka , gmina zleciła montaż kilku ławek przy alei Jana Pawła II i ulicy 11 Listopada. Sztandarowym przykładem jest realizacja czterech zadań n osiedlach Ogrody i Rosochy, na które  Spółdzielnia otrzymała 800 tysięcy złotych z puli na rewitalizację Ostrowca Św.