Bezpieczny plac zabaw za unijne pieniądze

Na osiedlu Rosochy został wybudowany nowy, kolorowy plac zabaw. Wspólna inicjatywa Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki” i Urzędu Miasta cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. W bieżącym roku Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krzemionki” zrealizowała cztery zadania z udziałem środków unijnych. Ogólny koszt inwestycji to ogółem około 830 tysięcy złotych brutto, a Spółdzielnia pokryła jedynie 26 procent ogólnych kosztów.

Dla przypomnienia wybudowano parking na około 58 miejsc postojowych wraz z odwodnieniem, oświetleniem, drogą manewrową, poszerzeniem drogi dojazdowej w rejonie bloków 35-37 i 41-44 na osiedlu Rosochy. Na tym samym osiedlu wykonano siłownię zewnętrzną pomiędzy budynkami 25-27, a ul. Słoneczną. Kolejnym zadaniem był remont drogi i parkingu wraz z ich odwodnieniem, budową chodników i schodów zewnętrznych w rejonie budynku nr 5 na os. Ogrody. Ostatnia inicjatywa to budowa placu zabaw wraz z ogrodzeniem w rejonie budynków nr: 31-34 na os. Rosochy.

- Ostrowiec nam pięknieje, a to miejsce jest potwierdzenie tych słów. Liderem wykorzystania środków unijnych została Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krzemionki”. Na osiedlach tej Spółdzielni wiele się dzieje, powstaje mnóstwo takich prestiżowych miejsc. Cieszę się, że mogliśmy z Zarządem Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki” podzielić się pieniędzmi unijnymi - przyznał prezydent Jarosław Górczyński, który wspólnie z Prezesami Mirosławem Kaczmarczykiem, Jerzym Kuźnią oraz wykonawcą dokonał oficjalnego otwarcia placu zabaw.

- Inwestycja powstała z pieniędzy przyznanych przez Prezydenta w ramach środków, jakie gmina Ostrowiec Św. otrzymała na rewitalizację. Przypomnę, że to jest czwarte zadanie, jakie wykonaliśmy wspólnie z Urzędem Miasta. Brakuje takich miejsc, jak to na naszych osiedlach i cieszymy się, że udało się wzbogacić naszą infrastrukturę. Było zapotrzebowanie na bezpieczne miejsce do zabawy dla dzieci i w odpowiedzi na apele mieszkańców, postanowiliśmy, że poza siłownią, parkingami i remontem dróg, na osiedlu Rosochy zrobimy plac zabaw - powiedział z kolei Mirosław Kaczmarczyk, Prezes SM „Krzemionki”.

Budowa placu zabaw kosztowała 132 tysiące złotych brutto. Jedynie 26 procent kosztów zadania pokryła Spółdzielnia. Pozostała kwota będzie pochodziła z projektu realizowanego wspólnie z Gminą Ostrowiec Świętokrzyski dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020. Do zabawy dla dzieci jest kilkanaście bezpiecznych i estetycznych urządzeń, między innymi zamek z wieżami i zjeżdżalniami, huśtawki, bujaki, karuzela, piaskownica, przeplotnia. Na placu zamontowano 10 drewnianych ławek w zacienionej części placu zabaw. Teren został ogrodzony, wyposażony w regulamin oraz kosze na śmieci.