Wigilia Seniorów w Malwie

Potrzeba wspólnego przeżywania Narodzenia Bożego zgromadziła 20 grudnia przy wigilijnym stole w ODS "Malwa" ok. 100 osób. Nastrój świątecznej atmosfery stworzyli: Zarząd Klubu Seniora oraz Kierownictwo i instruktorzy Osiedlowego Damo Społecznego "Malwa". Przesłanie zawarte w jasełkach "radujmy się, miłujmy się" a wystawione przez amatorską grupę teatralną seniorów i dzieci z teatrzyku "Gwiazdeczka" udzieliły się wszystkim zebranym. Seniorzy łamiąc się opłatkiem składali sobie serdeczne życzenia. Podtrzymując magię i atmosferę świąt Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Krzemionki" przekazał wszystkim obecnym w imieniu Zarządu SM "Krzemionki" życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Mikołaj w ODS "Malwa"

Jak co roku z okazji dnia Św. Mikołaja Spółdzielnia Mieszkaniowa "Krzemionki" przygotowała wiele atrakcji dla najmłodszych. Dzieci, które zawitały 8 grudnia do Osiedlowego Domu Społecznego "Malwa" spędziły miło czas w "Krainie Świętego Mikołaja". Spółdzielnia Mieszkaniowa "Krzemionki" wspólnie z Radami Osiedli: Stawki, Rosochy i Złotej Jesieni zadbały aby Św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi łakociami. Mikołajowe show w wykonaniu aktorów Teatru Pozytywka z Krakowa obejrzało około 160 maluchów. Oglądając przedstawienie dzieci dowiedziały się m.in. co robi Św. Mikołaj, aby zdążyć na czas, kto pomaga Mikołajowi w czytaniu listów od dzieci. W trakcie przedstawienia odbyła się olimpiada zimowa z uczestnictwem zebranych dzieci oraz konkurs na "pakowanie prezentów". Elf Teodor, śnieżynka Anastazja oraz sam mistrz rozdawania prezentów - Święty Mikołaj zabawiali dzieci, uczyli różnych piosenek i wierszy.  Dzieci przeżyły niezapomniane chwile przebywając w "Krainie Świętego Mikołaja".

Święto Niepodległości Polski

Święto Niepodległości to okazja do wspólnego międzypokoleniowego przeżywania treści patriotycznych. W dniu 15 listopada wystąpiły w Osiedlowym Domu Społecznym "Malwa" dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 z montażem słowno-muzycznym przygotowanym przez Panią Kingę Kamińską-Ura. Występy obejrzeli dorośli mieszkańcy naszych osiedli. Spotkaniu towarzyszyły wzruszenia, łzy, wspomnienia. Wszyscy wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne.

Uroczysty Dzień Seniora

Dnia 4 listopada 2011r. w Osiedlowym Domu Społecznym "Malwa" gościliśmy Seniorów na Uroczystym Dniu Seniora. Organizatarami uroczystości była Spółdzielnia Mieszkaniowa "Krzemionki" oraz Rady Osiedli: Stawki, Rosochy i Złota Jesień. Nie zabrakło pięknych życzeń dla Seniorów od Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej "Krzemionki" i Rad Osiedlowych. Program artystyczny "Seniorzy - Seniorom" przygotowany pod kierunkiem Pani Wiesławy Wójtowicz i Bożeny Dąbrowskiej został przyjęty z ogromnym aplauzem. Seniorzy działający w Klubie Seniora "Malwa" zaprezentowali humorystyczne scenki teatralne "z życia wzięte". Sekcja wokalna Klubu przygotowała repertuar piosenek biesiadnych dla wszystkich Seniorów. Przygotowano dla gości smaczny poczęstunek i zaproszono do wspólnej zabawy tanecznej przy muzyce zespołu "Szarotka".

Akcja Lato 2011 w Osiedlowym Domu Społecznym „Malwa”.

Program zajęć rekreacyjno-edukacyjnych dla dzieci i młodzieży przygotowanych i zrealizowanych przez Osiedlowy Dom Społeczny „Malwa” w ramach Akcji Lato 2011 został tak skonstruowany, aby uwzględnić najważniejsze potrzeby zarówno dzieci jak i rodziców. Pracownicy Osiedlowego Domu Społecznego „Malwa” stworzyli atrakcyjną ofertę półkolonii letnich umożliwiającą wykorzystanie czasu wolnego w sposób aktywny, twórczy, ciekawy i bezpieczny.

Wernisaż w Osiedlowym Domu Społecznym Malwa

W Osiedlowym Domu Społecznym „Malwa” podsumowano rok twórczości. Dzieci uczęszczające na zajęcia koła plastycznego, teatralnego i  „Klubu Maluszek” zaprezentowały swoje osiągnięcia i wystąpiły w programie artystycznym. Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki”  pan Waldemar Zysk wręczył dzieciom dyplomy oraz upominki. Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych dzieci z Koła Plastycznego działającego w ODS „Malwa”. Dzieci z Teatrzyku „Gwiazdeczka” przygotowały przedstawienie pt. „Dobre rady na wakacje”, a najmłodsi uczestnicy z Klubu Maluszek z uśmiechem pożegnały nas wesołymi piosenkami.

Wystawa prac plastycznych

Dnia 17 czerwca 2011 roku o godzinie 17.00 w Osiedlowym Domu Społecznym "Malwa" odbędzie się uroczyste podsumowanie pracy w kołach zainteresowań wraz z wystawą prac plastycznych z koła plastycznego.

Koncert taneczny Szkoły Tańca Progres

Dnia 5 czerwca scena w Osiedlowy Domu Społecznym „Malwa” należała do roztańczonych dzieci i młodzieży ze Szkoły Tańca Progres pani Edyty Wilk. Do wspólnej tanecznej uczty zaprosiła wszystkich zebranych Pani Wiesława Wojtowicz. W słowach skierowanych do widowni wspomniała o sukcesach uczniów tejże szkoły, umiejętnościach tancerzy, ciężkiej codziennej pracy instruktorek i młodzieży. Podczas koncertu wystąpiły wszystkie grupy taneczne w układach:

 1. Progres  I  Szpilki I
 2. Progresiątka  „Tańczyć każdy może”
 3. Progresik „Sen”
 4. Progres I „Szaz”
 5. Klaudia Sadło - solo
 6. Mini Progres II „Lalki”
 7. Progres II „Money, Money”
 8. Mini Progres I „Oddział zamknięty”
 9. Progres I „Orkiestra”

Dzieci i młodzież ze Szkoły Tańca zaprezentowały niezwykle wysoki poziom taneczny. Na zakończenie imprezy instruktorki i pani Wiesia zatańczyły solo a owacjom nie było końca.

Dzień Dziecka w ODS "Malwa"

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krzemionki” z Okazji Dnia Dziecka  przygotowała dla swoich najmniejszych mieszkańców wiele nietypowych, fantastycznych niespodzianek. Wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki” złożył dzieciom w imieniu Zarządu Spółdzielni życzenia spełnienia marzeń, radości, beztroskiego dzieciństwa i uśmiechu na każdy dzień. Wspólna zabawa dla wszystkich chętnych dzieci odbyła się 4 czerwca w Osiedlowym Domu Społecznym „Malwa”. Wiele ciekawych zabaw, nietypowych konkurencji, konkursów sprawiło, że dzieci mimo różnorodnego wieku włączyły się wspaniale do zabawy. Wszystkim zebranym najbardziej podobał się mecz w trzyosobowych spodniach,  wyścigi w tunelu oraz chodzenie na szczudłach. Zostały przeprowadzone konkurencje dziewczynki kontra chłopcy: przeciąganie liny, bitwa na kulki pianowe i wiele innych. Zabawie towarzyszył blok muzyczno-taneczny: mini klub disco, wężyk Alibaba, taniec z liną. W świat bajek przeniosły dzieci konkursy :”Bajkowe kalambury”, „Balonowe buzie”. Podczas zabawy malutkie dzieci spędzały miło czas na deptaku, gdzie przygotowano dla nich kącik animacyjny: kolorowy domek przestrzenny, mini zjeżdżalnie, bujaki, malowanie na sztaludze oraz krainę baniek mydlanych. Roześmiane, artystycznie pomalowane buzie dzieci, piękna pogoda towarzyszyły do końca wspólnej zabawie.

VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski

19 kwietnia 2011 roku odbył sie w Osiedlowym Domu Społecznym "Malwa" VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski "Przyroda w poezji dziecięcej", który miał na celu budzenie wrażliwości na piękno przyrody, kształtowanie postawy ekologicznej oraz popularyzację utworów. Konkurs odbył się pod patronatem: Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim - Centrum Edukacji Ekologicznej, Nadleśnictwa Ostrowiec Św. i Spółdzielni Mieszkaniowej "Krzemionki". Od ośmiu lat organizatorami są PSP nr 10 i Osiedlowy Dom Społeczny "Malwa".

W konkursie wzięło udział 18 uczniów klas I-III w poezji i IV-VI w poezji i prozie. Komisja konkursowa oceniała dobór repertuaru, interpretacje utworu, dykcję, zastosowanie środków wyrazu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Dzień Kobiet w „Malwie”

Dnia 8 marca w miłej atmosferze spędziły czas Panie - mieszkanki osiedli Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki” w ODS „Malwa”. Spotkaniu towarzyszyły występy artystyczne w wykonaniu dzieci z Teatrzyku „Gwiazdeczka” działającego w Osiedlowym Domu Społecznym „Malwa”, montaż słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci z I klasy PSP nr 14 pod kierunkiem Pań: Beaty Darnowskiej i Anny Siporskiej. Dzieci do pięknych życzeń dołączyły zagraną na flażoletach melodię „Sto lat”. Ogromny aplauz i bisy zebrały Panie: Wiesława Wojtowicz i Bożena Dąbrowska instruktorki z ODS "Malwa", które wykonały piosenkę pt. „Że to się bardzo liczy w życiu” z nutką humoru i refleksji. Przy super muzyce, smacznych „łakociach” i herbatce Panie bawiły się do późnych godzin wieczornych.

Zabawa Karnawałowa w Osiedlowym Domu Społecznym "Malwa"

W okresie karnawału tradycyjnie ODS „Malwa” pamiętał o najmłodszych mieszkańcach Osiedli i zaprosił dzieci do wspólnej muzycznej zabawy. W zabawie udział wzięło ok. 150 dzieci w pięknych karnawałowych strojach. Rodzice wraz z dziećmi chętnie uczestniczyli w muzycznych konkursach i pląsach. Dzieci uśmiechnięte i rozbawione pięknie integrowały się z dziećmi niepełnosprawnymi ze Stowarzyszenia „Radość”.

Akcja Ferie Zimowe 2011 w ODS „MALWA”

Cykl zajęć pod hasłem „Na Bezludnej Wyspie jest ciekawie”:

 • zajęcia plastyczne – praca w grupach, w dowolnej technice plastycznej dzieci tworzą swoją  krainę na Bezludnej Wyspie, przygotowują przebrania dla siebie,
 • zajęcia integracyjne – zabawy ruchowe, wybór lidera grupy, stworzenie regulaminu,
 • zabawa na Bezludnej Wyspie – taniec, malowanie twarzy, potyczki sprawnościowe,
 • zajęcia kulinarne – opracowanie przepisu na danie i wykonanie tego dania,
 • lekcja przetrwania – zajęcia z udziałem  harcerzy,
 • gość na wyspie – dzieci zapraszają na wyspę interesujące osoby.