Jasełka w Malwie

18 grudnia w ODS „Malwa” odbyło się spotkanie jasełkowe przygotowane przez instruktorów ODS „Malwa”. W jasełkach wzięli udział seniorzy z Klubu Seniora „Metamorfoza” działającego w ODS. Spotkanie upłynęło w miłej, świątecznej atmosferze. Życzenia świąteczne złożył Prezes SM „Krzemionki” Waldemar Zysk, Przewodnicząca Zarządu Klubu Seniora – pani Grażyna Maj, Prezes Agencji Rozwoju Lokalnego Magdalena Salwerowicz,  Ks. Proboszcz z Parafii Św. Królowej Jadwigi na os. Stawki. Pani Wiesława Wójtowicz – instruktor ODS przygotowała piękną inscenizację narodzin bożej dzieciny, a Seniorzy wcielili się w postacie biblijne. W przygotowaniach oprawy muzycznej i scenografii pomagała pani Bożena Dąbrowska. Było wspólne łamanie opłatkiem, degustacja potraw wigilijnych oraz wspólne kolędowanie.

Mikołajkowe Pląsy w ODS „Malwa”

7 grudnia do ODS „Malwa” zawitał Święty Mikołaj i Elfy-pomocnicy Mikołaja. Dzieci bardzo wyczekiwały niezwykłego gościa. O godz. 14.00 z Mikołajem bawiły się najmłodsze pociechy od 2 do 5 lat, a godz.. 16.00 starsze dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Święty Mikołaj obdarował prezentami 160 dzieci. W miłej atmosferze, fantastycznych pląsach, zimowych zabawach, z uśmiechem na twarzy dzieci wirowały na parkiecie do muzyki na żywo. Mikołaj wysłuchał także pięknych wierszy i piosenek w wykonaniu dzieci. Organizatorem imprezy była Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krzemionki”.

Halloween w Malwie

31 października z okazji Halloween w ODS „Malwa” Gromada Zuchowa „Słoneczna gromada” zaprosiła dzieci z kółka plastycznego do wspólnej maskarady i wesołej zabawy. Dzieci integrowały się przy wspólnych tańcach, śpiewie, opowieściach i słodkim poczęstunku. Stroje i malowidła na twarzach dzieci wzbudzały zachwyt.

Dzień Seniora w Malwie

25 października SM „Krzemionki” wspólnie z Radami Osiedlowymi: Stawki, Rosochy i Złota Jesień gościła w ODS „Malwa” szanownych Seniorów z okazji „Dnia Seniora”. Uroczystości towarzyszyły miłe i wzruszające chwile. Organizatorzy złożyli Seniorom piękne życzenia, podarowali słodkie upominki, a najstarszym Seniorom wręczono kwiaty. Program artystyczny w wykonaniu Seniorów z Klubu „Metamorfoza” działającego w ODS „Malwa” przygotowała Pani Wiesława Wójtowicz z pomocą Pani Bożeny Dąbrowskiej. Seniorzy zaprezentowali się w scenkach humorystycznych, recytacji, tańcu i piosence.  Zarówno występujący na scenie Seniorzy jak i słuchacze byli pod ogromnym wrażeniem. Nasi artyści pokazali niezwykły kunszt, sceniczne umiejętności, możliwości, jak również udowodnili, że dystans do siebie i dobra zabawa jest sposobem na życie, niezależnie od wieku. W miłej atmosferze, przyjacielskich rozmowach, wspólnych wspomnieniach, w tanecznych pląsach uroczystość trwała do godz. 22.00.

Zostańmy Młodzi

Pod takim hasłem Seniorzy z Klubu Seniora „Malwa” uczestniczą w zajęciach organizowanych w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013 współfinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Projekt realizowany jest przez Agencję Rozwoju Lokalnego oraz Fundację „Pomocna Dłoń”. Działania w ramach projektu ruszyły na przełomie czerwca i lipca, obejmują następujące formy: zajęcia wokalne, ruchowe, teatralne, rękodzielnicze, integracyjne, wycieczki, taniec. Spotkania promują aktywność społeczną, ruchową jako lek na starzenie się, możliwość realizacji swoich pasji, społecznego zaangażowania i poznawania nowych rzeczy. Seniorzy okazują ogromne zainteresowanie i zadowolenie z prowadzonych zajęć.

Akcji Lato 2013 w Osiedlowym Domu Społecznym „Malwa”

W ramach Akcji Lato 2013 przygotowano zajęcia w formie półkolonii – 4 turnusy, oraz zajęcia do wyboru wg zainteresowań dzieci i młodzieży. Program półkolonii zakładał dużą aktywność ruchową i poznawczą dzieci w czasie wypoczynku letniego dlatego Akcja Letnia przebiegała pod hasłem:

„Wakacje z podróżą i przygodą”:

Zakończenie prac w sekcjach i kołach zainteresowań

25 czerwca w ODS „Malwa” odbyło się uroczyste zakończenie pracy w sekcjach i kołach zainteresowań. Na uroczystość przybyli uczestnicy koła plastycznego, Klubu Maluszek i teatrzyku „Gwiazdeczka”, którzy zaprezentowali swoje osiągnięcia. Imprezie towarzyszył wernisaż prac plastycznych, występ „maluszków” oraz dzieci i młodzieży z koła teatralnego. Występy obejrzał Prezes SM „Krzemionki” p. Waldemar Zysk, rodzice dzieci i pozostali goście. Panie instruktorki: p. Wiesława Wójtowicz – opiekun koła teatralnego, p. Bożena Dąbrowska – opiekun Klubu Maluszek, p. Bożena Tokarska – instruktor koła plastycznego podsumowały całoroczną pracę w sekcjach, wręczyły dzieciom dyplomy i upominki. Uroczystości towarzyszyły podziękowania, miłe słowa uznania oraz wakacyjne życzenia.

Piknik Edukacyjny „Swojskie klimaty” - 22 czerwca 2013r.

I my jak co roku dołączyłyśmy do pikniku edukacyjnego organizowanego przez Przedszkole 21 w ogródku przedszkolnym. Z wielką radością dzieci tworzyły plastycznie postać „Przyjaciela Malwy z Przedszkola”, który uroczyście został przekazany na okres wakacji do Przedszkola, a od września ma zamieszkać w „Malwie”.

Dzień Dziecka w ODS Malwa

Z okazji Dnia Dziecka Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krzemionki” zaprosiła wszystkie dzieci 1 czerwca na  imprezę taneczną do ODS „Malwa”. Wspólna zabawa rozpoczęła się występami tanecznymi Szkoły Tańca „Progres”. Zaprezentowały się 4 grupy dziecięce w tańcu nowoczesnym, dzieci pokazały w całej krasie kunszt taneczny, piękną choreografię, stroje i talent. Po występie tanecznym drużyna harcerska działająca w „Malwie” wystąpiła z harcerskimi wakacyjnymi piosenkami zachęcając widownię do wspólnego śpiewu. Na zakończenie występów scenicznych zaprezentowała się młodzież z Teatrzyku Gwiazdeczka działającego w ODS „Malwa” w inscenizacjach kilku wierszy. Dużą atrakcją okazało się malowanie buzi, zabawy z chustą, przeciąganie liny, pląsy harcerskie i balonowa dyskoteka. Klauni zadbali o obdarowywanie dzieci słodyczami, balonami i bańkami mydlanymi. Było słodko, wesoło i kolorowo.

X Powiatowy Konkurs Recytatorski

19 kwietnia 2013 odbył się X Powiatowy Konkurs Recytatorski „Przyroda w poezji dziecięcej”. Organizatorami konkursu był Osiedlowy Dom Społeczny „Malwa”, PSP nr 10 i Nadleśnictwo Ostrowiec Św. Patronat nad konkursem objęła Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krzemionki” i Prezydent Miasta Ostrowca Św. Konkurs organizowany jest w ramach obchodów Dni Ziemi. Uczestnicy konkursu poprzez recytacje pięknych wierszy i fragmentów prozy podkreślają znaczenie otaczającej nas przyrody. Na wesołą wycieczkę do lasu – krótka inscenizacja, wszystkich słuchaczy zabrały dzieci i młodzież z kółka teatralnego „Gwiazdeczka” działającego w ODS pod kierunkiem Pani Wiesławy Wójtowicz.

Poziom uczestników konkursu był wysoki. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone i otrzymały pamiątkowe dyplomy. Konkursowi towarzyszył uroczysty nastrój gdyż był to X Jubileusz Konkursu, organizatorzy przygotowali piękny wiosenny tort z 10 świeczkami.

Wiosna w ODS Malwa

Wiosna zawitała do ODS „Malwa”. 20 marca z boiska przed Przedszkolem nr 21 na os. Stawki wyruszył kolorowy pochód dzieci do Malwy by powitać Panią Wiosnę. Piękna Pani Wiosna zasiadła na scenie i przyniosła dzieciom kosz z darami: kolorowe kwiaty, zapach ziemi, śpiewające ptaszki…. Dzieci z Przedszkola nr 21 i 19 przygotowały dla Pani Wiosny piękne występy w nastroju wiosennym: wierszyki, taniec, piosenki, modę wiosenną. Były boćki, żabki, biedroneczki, mrówka i cała łąka kwiatów. Dzieci na widowni również brały udział w witaniu wiosny, były radosne okrzyki, śpiew ptaków, szum drzew, spacerek, taniec. W nagrodę za piękne powitanie Pani Wiosna rozdała dzieciom nowalijki, każde dziecko zjadło smaczną rzodkiewkę.

Dzień Kobiet w Malwie

Z okazji Dnia Kobiet  8 marca 2013r. SM „Krzemionki”, Rady Osiedlowe: Stawki, Rosochy, Złota Jesień zaprosiły mieszkanki osiedli do ODS „Malwa”. Panie zostały przyjęte pięknymi życzeniami od Prezesa SM Waldemara Zyska, przedstawicieli Rad, Prezydenta Ostrowca Św. Pawła Górniaka i przedstawiciela z biura Posła Jarosława Górczyńskiego. Każda Pani otrzymała w prezencie czekoladę i słodki poczęstunek. Na scenie wystąpił  Kabaret „Bez Perspektyw” prowadzony przez Pana Marka Nowaka, działający w ODS „Malwa” oraz  Klub „Metamorfoza” pod kierunkiem Pani Wiesławy Wójtowicz i Bożeny Dąbrowskiej. Kabaret przygotował skecze i piosenki liryczno-romantyczne, a grupa Seniorów układy taneczne i piosenkę biesiadną.

Tłusty czwartek w Malwie

W „tłusty czwartek” członkowie Klubu Seniora „Metamorfoza” działającego w ODS „Malwa” zintegrowali się piekąc wspólnie tradycyjne pączki. Według starodawnych receptur seniorki przygotowały i upiekły pyszne pączki. W trakcie pieczenia Panie wymieniały się kulinarnymi doświadczeniami i wspominały dawne czasy. Przy muzyce i wspaniałych pączkach upłynął miło wszystkim czas.

Zabawa karnawałowa w Malwie

Karnawał to czas radości i zabawy na którą z niecierpliwością wyczekują wszystkie dzieci. Dlatego 3 lutego w ODS „Malwa” odbył się dla najmłodszych mieszkańców osiedli Bal Karnawałowy. Piękną oprawę muzyczną zapewnił zespół muzyczny „Szarotka”, który przygotował specjalnie dla dzieci repertuar przebojów dla malucha i dla młodzieży. Panie animatorki zabawy Wiesława Wójtowicz i Bożena Dąbrowska dbały by wszystkie dzieci dobrze się bawiły, były radosne. Do wspólnej zabawy włączyli się także rodzice. Dzieci brały udział w konkursach, pląsach. Za wspaniałą zabawę dzieci zostały nagrodzone karnawałowymi upominkami. Nie zabrakło także dla każdego dziecka  słodkiego pączka na „szczęście”.

Ferie zimowe z Malwą

W ramach ferii zimowych z Malwą został przeprowadzony cykl zajęć pod hasłem „ZIMOWA KRAINA ZABAW”:

1. KRAINA ZABAWY:
- gry i zabawy integrujące grupę;
- zabawy zadaniowe, tematyczne;
- zabawy rozwijające wyobraźnię i ekspresję.