Wigilia Seniorów w ODS "Malwa"

Tradycje i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia są co roku kultywowane wśród seniorów, od lat staramy się integrować najstarszych mieszkańców osiedli. W tym roku kilka dni przed świętami pojawili się seniorzy w ODS ”Malwa” na uroczystym spotkaniu wigilijnym. Grupa teatralno-wokalna „Metamorfoza” zaprezentowała widowisko-jasełka o Bożym Narodzeniu pt  „Do stajenki ...”.  Aniołowie, pastuszkowie, trzej królowie, praczki, rozbójnicy odwiedzili żłóbek i świętą rodzinę. Reżyseria, scenografia i kostiumy - Wiesława Wójtowicz - ODS ”Malwa”. Po występie życzenia świąteczno - noworoczne złożyli:  ksiądz proboszcz parafii pod wezwaniem św. Jadwigi Królowej os. Stawki, Iwona Wiewióra – kierownik ODS „Malwa”, Grażyna Maj – przewodnicząca klubu. W imieniu  pana prezydenta Jarosława Górczyńskiego życzenia składali radni z jego klubu wyborczego z os. Stawki i Rosochy. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd.

Mikołajki w „Malwie”

Przez dwa dni 5 i 6 grudnia w ODS „Malwa” Św. Mikołaj obdarował 150 dzieci upominkami. Św. Mikołaj utknął w ogromnym kominie z workiem pełnym prezentów, ale na ratunek przybiegły wspaniałe dzieci. Dzieci z Teatrzyku „Gwiazdeczka” wystąpiły z niespodziankami dla Św. „Mikołaja” i dla dzieci na widowni. Przedstawienie pt. „Na kłopoty dobre koty” przygotowała opiekunka teatrzyku pani Wiesława Wójtowicz. Dwa wspaniałe koty rozwiązały wiele zmartwień Św. Mikołaja. Cudowna Królowa Śniegu i urocze śnieżynki pomagały w misji Św. Mikołaja. Dzieci wspaniale powitały cudownego gościa. Sekcja wokalna ODS „Malwa” pod kierunkiem pani Bożeny Dąbrowskiej przygotowała mikołajkowo-zimowe piosenki, była także wspólna zabawa i serduszka od wszystkich dzieci dla Św. Mikołaja.

Dzień Seniora w Malwie

24 października 2014r. w ODS „Malwa” odbył się Uroczysty Dzień Seniora. Organizatorzy: SM „Krzemionki, Rady Osiedli „Stawki”, „Rosochy”, „Złota Jesień” zadbali aby Seniorzy czuli się w tym dniu wyjątkowo. Podczas składania wspólnych życzeń organizatorzy szczególnie podkreślili niezwykłą aktywność i wspaniałą atmosferę panującą w środowisku ostrowieckich seniorów.

 …” Młodość mojego życia przypadła na wiek siwy.
Gdy idę przez ulice – dusza pogania ciało,
Pięćdziesiąt, osiemdziesiąt lat przeżyłem i ciągle mi za mało”…

Podsumowanie sekcji

Niech żyją wakacje!” w takim właśnie nastroju uczestnicy sekcji działających w ODS „Malwa” pożegnali zajęcia w kołach zainteresowań 24 czerwca w ODS i powitali wakacje. Kierownik Iwona Wiewióra podsumowała pracę, zaangażowanie dzieci i instruktorów w zajęciach, wspomniała o licznych sukcesach uczestników zajęć. Prezes SM „Krzemionki Waldemar Zysk pogratulował dzieciom i rodzicom osiągnięć dzieci. Instruktorki zajęć pani Wiesława Wójtowicz - opiekunka koła teatralnego „Gwiazdeczka” przygotowała musical pt. „Sposób na wakacyjną nudę!”, w którym dzieci podsunęły pomysły jak ciekawie spędzić wakacje. Występ w wakacyjnym, radosnym nastroju, pełny kolorów, ruchu, tańca i piosenek wprawił wszystkich w zachwyt. W nagrodę za całoroczną pracę dzieci otrzymały piękne nagrody. Najmłodsi podopieczni z Klubu „Maluszek” prowadzonego przez panią Bożenę Dąbrowską z łezką w oku żegnali Panią, po wakacjach zasilą mury Przedszkoli. Pani Bożenka wręczyła maluszkom pamiątkowe kotyliony, teczki z pracami plastycznymi i upominki. Pani Bożena Tokarska- instruktorka koła plastycznego przygotowała wernisaż prac plastycznych, który można było podziwiać po zakończeniu spotkania. Pani wyróżniła trzy dziewczynki z koła plastycznego: Karolinę Sadrak, Aleksandrę Nalewaj, Aleksandrę Duda za systematyczną , wieloletnią, pełną zaangażowania pracę w kole plastycznym. Pozostali podopieczni także zostali pochwaleni i otrzymali pamiątkowe upominki.

Wszystkim dzieciom dziękujemy za owocny rok pracy w sekcjach i kołach zainteresowań.
Życzymy wspaniałych wakacji , mnóstwo przygód, niezapomnianych spotkań z naturą.

Akcja lato - program

Akcja Lato 2014 w ODS „Malwa”

Program półkolonii pod hasłem „Radosne Wakacje” – udział dzieci od 7 lat.

Zajęcia w formie półkolonii – 4 turnusy:

  • 30.06 - 04.07.2014r.
  • 07.07 - 11.07.2014r.
  • 28.07 - 01.08.2014r.
  • 04.08 - 08.08.2014r.

Piknik Jubileuszowy

Przedszkole Publiczne nr 21 i Inicjatywa Młodzieżowa Działająca przy Fundacji Pomocna Dłoń zaprosili nas do udziału w „Pikniku Jubileuszowym” z okazji 25-lecia Przedszkola i 10-lecia Inicjatywy Młodzieżowej. ODS „Malwa” przygotował stoisko z plastycznymi zabawami dla dzieci. Bohaterką tych zabaw była myszka Miki stworzona z materiałów wtórnych. Myszkę pomagały zrobić Pani Bożena Tokarska instruktorka zajęć plastycznych w ODS „Malwa” i Pani Wiesława Wójtowicz. Panie wspólnie z dziećmi wręczyły Pani Dyrektor Przedszkola  piękną, wesołą myszkę i posadziły ją na scenie obok jubileuszowego tortu, a dzieci obiecały, że zaopiekują się myszką. Na pikniku panowała wspaniała atmosfera, były prezentacje artystyczne przedszkolaków, pokazy, zabawy, kolorowe stoiska.

Dzień Dziecka w ODS "Malwa"

31 maja w ODS „Malwa” z okazji Dnia Dziecka instruktorzy i członkowie Rad Osiedli Stawki i Rosochy czarowali dla dzieci świat na kolorowo. Na scenie ODS „Malwa”  w pięknych tanecznych występach zaprezentowały się grupy taneczne Szkoły Tańca Progres. Emocjom i owacjom nie było końca. Na deptaku panie malowały dzieciom buźki, rozdawały kolorowe balony, organizowały konkursy i zabawy. W tęczowych kolorach dzieci tworzyły bajkowe graffiti, malowanie na deptaku, barwne tańce i przebierańce. Ogromną frajdę sprawiały dzieciom zabawy w dmuchanym zamku i skoki na trampolinie oraz zabawy z dwoma klaunami. Wszystkie dzieci zostały obdarowane słodyczami i upominkami, która zakupiła SM „Krzemionki” i Rady Osiedli Stawki i Rosochy.

Dzień Matki w Klubie Seniora

27 maja w Klubie Seniora „Malwa” uroczyście obchodzono Dzień Matki.

Zarząd Klubu Seniora przygotował część artystyczną. Były piękne wiersze, piosenki oraz występ sekcji teatralno-muzycznej z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Panowie wręczyli najstarszym Mamom bukiety konwalii.

Po występach był poczęstunek oraz zabawa przy zespole muzycznym.

XI Powiatowy Konkurs Recytatorski "Przyroda w poezji dziecięcej".

29 kwietnia 2014 roku odbył się w PSP nr 10 w Ostrowcu Św. XI Powiatowy Konkurs Recytatorski "Przyroda w poezji dziecięcej". Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Ostrowiec Świętokrzyski - pan Jarosław Wilczyński. Współorganizatorem imprezy był Osiedlowy Dom Społeczny "Malwa". Konkurs miał na celu popularyzację utworów w prozie i poezji dziecięcej, kultywowanie i propagowanie wśród dzieci sztuki żywego słowa i umiejętności recytatorskich, kształtowanie postaw ekologicznych, budzenie wrażliwości na piękno przyrody.

Dzień Kobiet w ODS "Malwa"

7 marca w ODS „Malwa” odbył się Uroczysty Dzień Kobiet. Prawie dwieście Pań otrzymało zaproszenia od organizatorów uroczystości: Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki” i Rad Osiedlowych: Stawki, Rosochy i Złota Jesień. Rolę konferansjera podjął Pan Krzysztof Krzak członek Rady Osiedla Rosochy. Życzenia dla Pań złożył Prezes SM „Krzemionki” Waldemar Zysk oraz męska reprezentacja Rad Osiedlowych. Do życzeń każda Pani otrzymała słodki poczęstunek oraz czekoladę. Panie w miłej atmosferze spędziły czas, obejrzały występy dzieci z Teatrzyku „Gwiazdeczka” działającego w ODS „Malwa”, występ tancerzy ze Studia Tańca „TWIST” ze Szkoły Tańca „Progres”, występ wokalny Filipa Pikusa i wysłuchały monologu o kobietach w wykonaniu Pani Henryki Jaszewskiej. Na zakończenie uroczystości Panie przy akompaniamencie akordeonu śpiewały znane i lubiane piosenki biesiadne. Spotkanie było okazją do rozmów, wspomnień i dobrej zabawy.

Bal karnawałowy

Na zakończenie ferii zimowych 16 lutego do ODS „Malwa” przybyły dzieci by w karnawałowych rytmach spędzić miło czas. Odbył się bal karnawałowy dla dzieci z osiedli SM „Krzemionki. W zabawie wzięło udział 150 dzieci. Najmłodsze bawiły się osobno od godz. 14.00 a starsze przybyły na godz. 16.00. Dzieci na rozpoczęcie balu obejrzały teatrzyk pt. „Prawdziwa księżniczka” w wykonaniu dzieci z teatrzyku „Gwiazdeczka” działającego w ODS pod kierunkiem pani Wiesławy Wójtowicz, następnie bawiły się w tańcu. Zabawie towarzyszył zespół muzyczny, który specjalnie na tę okazję przygotował piosenki dla dzieci i przeboje 2014r. Dzieci były wystrojone w piękne stroje, chętnie brały udział w  tańcu i zabawie i zachęciły również do zabawy swoich rodziców i opiekunów. 

Przedstawienie teatralne

30 i 31 stycznia na scenie ODS „Malwa” wystąpiły dzieci z kółka teatralnego „Gwiazdeczka” działającego w ODS „Malwa” w przedstawieniu pt. „Prawdziwa księżniczka” przygotowanym przez Panią Wiesławę Wójtowicz. Dzieci i młodzież biorąca udział w przedstawieniu zaprezentowała najwyższy kunszt aktorski. Rodzice dzieci występujących pomogli w przygotowaniu dla wszystkich księżniczek, dam dworu pięknych strojów. Król miał bardzo trudne zadanie, wybrać „tę jedyną” za żonę. Wszystko skończyło się dobrze, a dzieci na widowni (przedszkolaki i uczniowie) w wielkim skupieniu i zachwycie obejrzeli przedstawienie. Scenariusz bajki, dekorację, stroje, muzykę przygotowała pani Wiesława Wójtowicz. Dekorację pomagała wykonać pani Bożena Dąbrowska.

Koncert w Malwie

18 stycznia w ODS odbył się koncert zespołów rockowych, których próby muzyczne odbywają się w ODS „Malwa”. Opiekunem grup jest pan Waldemar Potocki. Koncert został zorganizowane we współpracy z rodzicami młodych artystów. Wystąpiły zespoły: FREEDOM (alternative rock), VERMILION (punk rock), IMPACT (thrash metal). Wstęp na koncert był nieodpłatny, na koncercie była młodzież i dorośli zaproszeni przez członków zespołów.

Ferie z Malwą „Artystyczne Ferie”

  • Zajęcia były zorganizowane w formie półkolonii od 03 lutego do 14 lutego:
  • I turnus odbył się od 03.02. do 07.02.2014r.
  • II turnus trwał od 10.02. do 14.02.2014r.

Maksymalna liczba uczestników podczas jednego turnusu wyniosła 25 dzieci.
Wiek dzieci uczestniczących w półkoloniach zawierał się w przedziale od 7 do 13 lat.
Zajęcia odbywały się w godzinach od 10.00 do 15.00, od poniedziałku do piątku.
Dzieci miały zapewnione drugie śniadanie (bułka + herbata).