Mikołajki z „Malwą” 5 i 6 grudnia

Mikołajkowa atmosfera zawitała do „Malwy”. Dzieci radośnie spędziły czas na spotkaniu ze Św. Mikołajem. W scenerii wiosenno-zimowej zagubiony Św. Mikołaj został odnaleziony przez dzieci z teatrzyku „Gwiazdeczka”. Pani Wiesława Wójtowicz opiekunka koła teatralnego w ODS „Malwa” zaczarowała scenę w krainę leśnej polany na której królowały wszystkie stworzenia łąki: pszczółki, żuki, motyle, myszki, żabki, ważki, krety…… i zagubiony Św. Mikołaj. Jednak dzieci z widowni oczekiwały na niezwykłego gościa i radośnie powitały Św. Mikołaja.  Szczęśliwy Św. Mikołaj bawił się z malutkimi dziećmi pod okiem Pani Bożeny Dąbrowskiej, która przygotowała zimowe zabawy przy muzyce. Starsze dzieci przygotowały na spotkanie z Mikołajem wierszyki, piosenki i wiele innych niespodzianek. Wszystkie dzieci otrzymały mikołajkowe prezenty, obiecały że będą grzeczne i wrócą do Św. Mikołaja za rok.

Uroczysty Dzień Seniora

Uroczysty Dzień Seniora to święto wyjątkowe dla całej społeczności lokalnej Seniorów z zasobów SM „Krzemionki”. Wyjątkowi goście - Seniorzy zebrali się w ODS „Malwa” 19 listopada, aby wspólnie miło spędzić czas. Z tej okazji Pani Wiesława Wójtowicz – instruktor ODS  przygotowała piękne widowisko słowno-muzyczne „Biesiadę cygańską”. W rolę cygańskiej społeczności wcielili się Seniorzy z Klubu Metamorfoza działającego w ODS „Malwa”. „Biesiada cygańska” była barwną prezentacją kultury i zwyczajów Cygan. Przepiękne stroje, piosenki, tańce i humor emanujący ze sceny porwały wszystkich Seniorów do wspólnej zabawy. Gościliśmy Pana Prezydenta Ostrowca Św. Jarosława Górczyńskiego i Radną Panią Agnieszkę Rogalińską, którzy jak co roku przybyli aby złożyć Seniorom piękne życzenia. Przy wspólnym stole, smacznym poczęstunku i muzyce Zespołu „Szarotka” Seniorzy bawili się w wyjątkowej radosnej atmosferze.

Srebrny Jubileusz Klubu Seniora „Malwa”

Srebrny Jubileusz Klubu Seniora „Malwa” to niezwykła uroczystość dla ludzi złotego wieku, którzy od pokoleń tworzą ten Klub. Uroczystość została zrealizowana ze środków Budżetu Obywatelskiego Ostrowca Św. 2015r. w ramach projektu Dzień Seniora w Ostrowcu Św.: „Koncert dla Seniora”, „Aktywny Senior”, „Razem Łatwiej”. Pomysłodawczynią i główną organizatorką uroczystości była obecna Przewodnicząca Klubu Seniora „Malwa” Pani Grażyną Maj wraz z Zarządem Klubu w składzie Panie: Zdzisława Dopieralska, Czesława Soja i Grażyna Rozwadowska.

DEPTAKOWY KIERMASZ ZABAWY

ZAPRASZAMY WSZYSKIE DZIECI  DO WSPÓLNEJ ZABAWY
NA DEPTAK PRZY ODS „MALWA”

5 SIERPNIA (ŚRODA) GODZ. 11.00

Super zabawa w świecie piratów!
morskie opowieści,
budowanie statku,
tworzenie podwodnego świata,
poszukiwanie skarbów,
pirackie konkursy z nagrodami!

Zapraszamy

Akcja Lato 2015 w "MALWIE"

1. Zajęcia w formie półkolonii – 4 turnusy:

 • I.  06.07 – 10.07.2015r.
 • II.  13.07 – 17.07.2015r.
 • III.  03.08 – 07.08.2015r.
 • IV.  10.08 - 14.08.2015r.

Zajęcia w godzinach od 10.00 do 15.00.

Podsumowanie pracy w sekcjach

24 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie pracy w sekcjach i prezentacja dorobku artystycznego uczęszczających na zajęcia do ODS „Malwa”. Na uroczystość przybyli rodzice wraz z dziećmi, a także seniorzy z Klubu Seniora „Metamorfoza” działającego w ODS „Malwa”. Na scenie z tej okazji zaprezentował się Teatrzyk „Gwiazdeczka” w fragmentach przedstawienia „Spór o muchę” i Klub Seniora w „Biesiadzie cygańskiej” prowadzony przez panią Wiesławę Wójtowicz. Wystąpiły także dzieci z  Klubu „Maluszek” oraz dzieci z koła plastycznego pod opieką pani Bożeny Dąbrowskiej (najmłodsi uczestnicy zajęć w „Malwie”). Kierownik Iwona Wiewióra podsumowała pracę w sekcjach, podziękowała za całoroczną pracę instruktorom, rodzicom, opiekunom, dzieciom, młodzieży i seniorom. Na zakończenie zaproszono wszystkich na wernisaż prac plastycznych dzieci z koła plastycznego ODS „Malwa”.

Ostrowiecki Senioralia

IV Ostrowieckie Senioralna – już po raz  kolejny bierzemy udział! „Biesiada cygańska” - Klub Seniora „Metamorfoza” działający w ODS „Malwa” pod kierunkiem pani Wiesławy Wójtowicz.

Dzień Dziecka w ODS "Malwa"

30 maja w Osiedlowym Domu Kultury bawili się najmłodsi mieszkańcy osiedli.  Z okazji Dnia Dziecka przygotowano dla dzieci moc atrakcji. Odbył się konkurs „Mistrz sceny” dla wszystkich chętnych dzieci marzących o występie na scenie. Dzieci zaprezentowały się w tańcu, piosenkach, wierszach, grze na instrumentach oraz scenkach mimicznych. Dla najlepszych były puchary, nagrody, a dla pozostałych upominki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy plastyczne, dzieci tworzyły wakacyjny pociąg przygód, malowały na płótnie. Nie zabrakło wakacyjnych rytmów i konkursów tanecznych. Wszystkie dzieci miło spędziły czas i otrzymały za wspaniały udział w konkursach piękne nagrody. Organizatorem imprezy był Osiedlowy Dom Społeczny „Malwa”.

Festiwal recyklingu

22.04.2015r. w ODS „Malwa” Światowego Dnia Ziemi odbył się Przedszkolny Festiwal Recyklingu. Dzieci z ostrowieckich przedszkoli zaprezentowały ekowystępy na scenie. Prezentacje artystyczne przedszkolaków obejmowały: modę ekologiczną, piosenki, wiersze i taniec. Inicjatorem imprezy było Przedszkole Publiczne nr 21 o profilu ekologicznym. Dzieci bawiły się wspaniale zarówno na scenie jak i na widowni. Występom towarzyszyła wystawa prac plastycznych wykonanych z materiałów wtórnych. Pomysły małych artystów i ich rodziców zasługują na najwyższe uznanie. Gratulujemy!!!

XII Powiatowy Konkurs Recytatorski "Przyroda w poezji dziecięcej - ocalić od zapomnienia"

19 maja 2015 odbył się XII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Przyroda w poezji dziecięcej - ocalić od zapomnienia”. Organizatorami konkursu była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 10 (dyrektor szkoły Anna Stojek oraz nauczycielki: Marzena Jaguszewska, Renata Warda) oraz Osiedlowy Dom Społeczny „Malwa”. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego i Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski. Konkurs miał na celu popularyzację i przypomnienie twórczości wybitnych poetów polskich piszących dla dzieci - M. Konopnickiej, J. Porazińskiej, M. Kownackiej, T. Śliwiaka, E. Szelburg- Zarembiny. Uczestnicy konkursu poprzez recytację pięknych wierszy podkreślili znaczenie otaczającej nas przyrody. Poziom uczestników konkursu był wysoki. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone i otrzymały pamiątkowe dyplomy. W konkursie wzięło udział 22 dzieci z jedenastu szkół powiatu ostrowieckiego. 

Ferie z Malwą

Zajęcia zorganizowane były w formie półkolonii od 16 lutego do
27 lutego:
- I turnus  16.02. - 20.02.2015r.
- II turnus 23.02. - 27.02.2015r.

Wiek uczestników - dzieci od I kl Szkoły Podstawowej.
Zajęcia odbywały się w godzinach od 10.00 do 15.00, od poniedziałku do piątku.
Dzieci miały zapewnione drugie śniadanie.

Zrealizowano plan zajęć pod hasłem „Zimo baw się z nami”:

 1. „W krainie krasnoludków” - budowanie wioski krasnoludków, nadawanie imion, tworzenie strojów, nauka tańca krasnoludków i wielki  bal, krasnoludkowe przysmaki (zajęcia kulinarne), zajęcia teatralne – scenki.
 2. Wycieczka do Krainy Choinki w Bałtowie. Zajęcia i zabawy dla dzieci przygotowane specjalnie dla grup wycieczkowych.
 3. Wycieczka autokarowa – Muzeum Żywej Porcelany w Ćmielowie. 
 4. Dzień zabaw z harcerzami w ramach współpracy z Drużyną Harcerską „Burza”.
 5. Zabawy na świeżym powietrzu - zajęcia sportowe, wyjście na lodowisko.
 6. Zajęcia muzyczno-rytmiczne z wykorzystaniem instrumentów.
 7. Wyjście do Kina „Etiuda”.
 8. Zabawy w Fikolandzie.
 9. Warsztaty taneczne z HIP-HOPU.
 10. Zajęcia tenisa stołowego - nieodpłatnie dla dzieci i młodzieży uczącej  się.
 11. Zajęcia szachowe i turniej szachowy we współpracy ze Stowarzyszeniem „Debiut”