Zimowe Ferie 2018

I turnus: 12-16.02.2018 r., II turnus: 19-23.02.2018 r.
W każdym turnusie brało udział ponad 20 dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Przygotowano dla nich bogaty program zajęć. Niestety z powodu braku śniegu nie doszło do organizacji kuligu. Pomimo to dzieci miały zajęcia zarówno w budynku ODS Malwa, jak i poza nim. W Malwie odbyły się zajęcia plastyczne, taneczne ze Szkołą Tańca Progress, warsztaty z Miejską Biblioteką Publiczną. Za ciężką pracę dzieci otrzymały pizze. Niewątpliwie największą atrakcją były wycieczki i wyjścia do miasta. Dzieci były w kinie na filmie: „Pszczółka Maja – miodowe igrzyska”, po którym był poczęstunek w  McDonaldzie. Druga grupa wspaniale bawiła się w Fikolandzie. Dużą atrakcją były wycieczki organizowane na każdym turnusie. Jedna grupa pojechała do Krainy Mikołaja w Bałtowie, a druga grupa pojechała na Krzemionki.

Koncert Bedoes

3.03.2018r. – Na życzenie młodych ostrowczan na scenie ODS Malwa pojawił się tym razem Bedoes, czyli Borys Przybylski, który na co dzień współpracujący z kolektywem SB Maffija i ponadto m.in. z takimi wykonawcami, jak raperzy: Solar, Białas czy Young Multi. 17 lutego 2017 roku premierę miał jego pierwszy album pt. Aby śmierć miała znaczenie. Płyta została dobrze przyjęta, docierając do 1 miejsca Polskiej listy przebojów - OLiS sprzedając się w ponad 3000 kopii. Jak zwykle atmosfera na koncercie była wspaniała. Wykonawca szybko nawiązał kontakt z publicznością, porywając ją do wspólnego śpiewu i tańca. Współorganizatorem koncertu była nieformalna grupa Ostrowiecki Rap.

Koncert Kali

10.02.2018r. – Bez wątpienie polscy raperzy polubili scenę ODS Malwa. W ubiegłym roku gościliśmy czołówkę wykonawców tego gatunku muzycznego. Kali, właściwie Marcin Kamil Gutkowski – polski raper, znany jest z występów w zespole hip-hopowym. Firma, którego był członkiem w latach 2000–2010. Od 2009 roku współtworzy także kolektyw Ganja Mafia. Natomiast od 2011 roku prowadzi solową działalność artystyczną. 22 kwietnia 2016 roku odbyła się premiera albumu koncepcyjnego Kaliego pt. Krime Story. Pierwszego marca 2017 roku płyta uzyskała status platynowej. 7 kwietnia 2017 odbyła się premiera krążka „Chakra” – jest to wspólny album Kaliego i Pawbeatsa. Współorganizatorem koncertu była nieformalna grupa Ostrowiecki Rap.

Hej góry, moje góry…

8.02.2018r. – W ODS „ Malwa” odbyły się XII Ogólnomiejskie Prezentacje Artystyczne Przedszkolaków zorganizowane przez PP 19. Tym razem odbywały się one pod hasłem „HEJ GÓRY, MOJE GÓRY…”. W prezentacjach wzięły udział dzieci z 12 ostrowieckich przedszkoli. Do artystycznych zmagań przystąpiło blisko 140 wykonawców. Mali artyści tradycyjnie zaprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny, o czym świadczyły gromkie brawa publiczności. Maluchy wspaniale prezentowały się w strojach góralskich. Na koncercie były wiersze, piosenki oraz góralskie układy taneczne, a wszystko to w scenerii góralskiego klimatu. Nie zabrakło takich przebojów jak: „Szarpany” zespołu Golec uOrkiestra, „Hej bystra woda”, „Za górami, za lasami”, czy też tańca zbójnickiego ”W murowanej piwnicy”. Wszystkie dzieci wykazały się niezwykłymi umiejętnościami recytatorskimi, wokalnymi i tanecznymi.

Jak Mikołaj zagrał w cyrku

8.02.2018r. Na scenie Osiedlowego Domu Kultury Malwa tym razem wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Cyrkowej w Julinku. Najwięcej emocji było przy pokazach ze zwierzętami. „Zimowy Cyrk na Scenie” to barwne widowisko świąteczno-karnawałowe z udziałem Świętego Mikołaja oraz jego asystentek – uroczych Śnieżynek, tancerzy i artystów cyrkowych. W programie oprócz akrobatów, żonglerów największe wrażenie na dzieciach zrobiły zwierzęta, a zwłaszcza ponad 4 metrowy wąż. Na scenie Domu Kultury „Malwa” dzieci obejrzały opowieść o przygodach Świętego Mikołaja, który zupełnie przypadkiem trafia na przedstawienie wędrownego Cyrku Tramp. Zafascynowany magią areny postanawia sam spróbować swych sił jako … artysta cyrkowy. Dla każdego dziecka Święty Mikołaj przygotował także drobny upominek.

Jasełka w Malwie

12.01.2018 r.  Magiczne przedstawienie obejrzeli rodzice dzieci z Niepublicznego Przedszkola i Żłobka „Pajacyk”. W Osiedlowym Domu Społecznym „Malwa” piękne przedstawienie jasełkowe zaprezentowały maluchy z tej placówki. Były wiersze, kolęd i krótka opowieść wigilijna. Dzieci ubrane w różnorodne stroje zaprezentowały swoim rodzicom w pełni swoje talenty. Każda prezentacja była nagradzana burzą braw, a w nie jednym oku pojawiła się łezka.

Czerwonokrzyskie kolędowanie

5.01.2018 r. W Osiedlowym Domu Społecznym Malwa pod hasłem „Czerwonokrzyskie kolędowanie” odbyło się świąteczno-noworoczne spotkanie uczestników zajęć odbywających się w świetlicach środowiskowych. Organizatorem był Polski Czerwony Krzyż, który zaprosił do świętowania inne organizacje, które na przez cały rok współpracują z ostrowieckim oddziałem. W zabawie wzięli udział również wolontariusze, którzy brali udział w ostatnich warsztatach i wyrazili wolę dalszej współpracy z PCK. Dzieci ze świetlicy środowiskowej działającej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 przygotowały dla swoich rówieśników jasełka. Przy akompaniamencie scholi „Kazimierzanki” odśpiewano najpiękniejsze polskie kolędy. Oczywiście nie mogło zabraknąć Mikołaja, który obdarował wszystkie dzieci prezentami. Działacze PCK mają nadzieje, że to spotkania stanie się nową tradycją ostrowieckiej organizacji