Wigilia seniorów

17.12.2019 r.
Wigilia seniorów w ODS Malwa

Tymek w Malwie

12.12.2019 r.
Tymek - Koncert w ODS Malwa

Zabawa choinkowa

08.12.2019 r.
Zabawa choinkowa w Malwie

Mikołaj zawitał do Malwy

To już tradycja, że w Osiedlowym Domu Społecznym Malwa organizowane jest spotkanie z Mikołajem. W tym roku było wyjątkowo ciekawe. Zanim na sali „Malwy” pojawił się długo oczekiwany gość z prezentami, dzieci  bawiły się pod okiem instruktorów. Uczyły się piosenek o zimie, którymi mogły pochwalić się przed Mikołajem. Były zimowe tańce oraz konkurs na świąteczne skojarzenia. Jednak to Mikołaj był największą atrakcją przedpołudnia.

Zajęcia rękodzielnicze

Zajęcia rękodzielnicze dla seniorów w Malwie

Święto Niepodległości

07.11.2019 r.
Koncert Przedszkola Publicznego nr 19

Koncert w Malwie

31.10.2019 r.
KARTKY - koncert w ODS Malwa

Festiwal Rockowe Świętokrzyskie

26.10.2019 r. Pomysłodawcą Festiwalu Rockowe Świętokrzyskiego był Grzegorz „Ornette” Stępień - ostrowczanin, basista Oddziału Zamkniętego i artysta występującym z własnym zespołem. W organizację włączyły się Studio Nagrań „Baza”, Radio Ostrowiec, a także Osiedlowy Dom Społeczny Malwa. Na scenie Malwy wystąpiły zespoły wyłonione w preeliminacjach.  Pierwsze miejsce zajął zespół NOYA ze Starachowic, wygrywając możliwość zarejestrowania pięciu utworów w Studiu Nagrań „Baza”. Miejsce drugie przypadło trio Tom Holder, młodym artystom z Ostrowca. Nagrodą dla nich jest zagranie koncertu w studiu Radia Ostrowiec. Trzecie miejsce zajął zespół Swobodna z Szydłowca. Nagrodą dla folk-punkowej formacji jest udział w koncercie podczas styczniowego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowcu. Na finał zagrał zespół Ornette. Miłośnicy grupy usłyszeli najważniejsze i najbardziej znane kompozycje Ornette, między innymi „Po co”, „Tajemnica”, „Nielegalny” czy „Możesz zostać na noc”.

Bal dla seniorów z osiedla Stawki

Ponad 150 osób bawiło się na Dniu Seniora zorganizowanym przez Radę Osiedla Stawki. Zabawa odbyła się w Osiedlowym Domu Społecznym „Malwa”. W tym roku wyjątkowo udana była impreza z okazji Dnia Seniora. W organizację przedsięwzięcia, poza Radą Osiedla Stawki, zaangażowali się  Osiedlowy Dom Społeczny „Malwa” oraz Stowarzyszenie „Karuzela”.

Dzień Seniora - Rosochy

4.11.2019
Dzień Seniora - osiedle Rosochy

Dzień Seniora

04.10.2019 r.
Dzień Seniora - osiedla Złota Jesień i Ogrody.

Udany festyn na osiedlu Rosochy

W sobotę, 7 września na osiedlu „Rosochy” odbył się festyn rodzinny. Imprezę zorganizowali: Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krzemionki”, Stowarzyszenie Aktywności Kulturalnej „Karuzela” i Osiedlowy Dom Społeczny „Malwa”. Zabawa kończąca wakacje, była też okazją do zaprezentowania mieszkańcom inwestycji zrealizowanych przez Spółdzielnię z funduszy otrzymanych w ramach programu rewitalizacji Ostrowca Św. Podziękowania od Prezydenta za wzorową współpracę przekazał radny Stanisław Choinka na ręce Prezesa Spółdzielni Mirosława Kaczmarczyka.

Festyn rodzinny

Pokaz mody w Malwie

05.07.2019 r.
Pokaz mody

Udane półkolonie w „Malwie”

Ponad 50 dzieci w wieku od 7 do 12 lat uczestniczyło w letnim wypoczynku zorganizowanym przez Osiedlowy Dom Społeczny „Malwa”. Półkolonie przebiegały w dwóch turnusach, po pięć dni. Dla ich uczestników przygotowano szereg atrakcji. Były zajęcia muzyczne, ruchowe i plastyczne w gościnnych murach „Malwy”. Dzieci pod okiem instruktorów uczyły się sztuki origami oraz tańca hip-hop. Szczególną frajdą okazały się zajęcia z podstaw robotyki, gdzie poprzez zabawę poznawały tajniki programowania.

Dla mamy i taty

31.05.2019 r.
Koncert dla mamy i taty - Publiczne Przedszkole nr nr 21.

Tobie mamo, tobie tato

24.05.2019 r.
Koncert "Tobie mamo, tobie tato" - Publiczne Przedszkole nr 19.

I turnus półkolonii w ODS Malwa

01-05.07.2019 r.
Uczestnicy półkolonii zorganizowanych przez Osiedlowy Dom Społeczny „Malwa” gościli w Gospodarstwie Agroturystycznym Norberta Januchty w Starej Dębowej Woli.  Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji, a kilkugodzinny pobyt bardzo się podobał. Pierwszym puntem wycieczki był przejazd wozem ciągnionym przez konie. Zwiedzanie okolicy, ale również kontakt z żywymi zwierzętami sprawił dzieciom wiele radości. Uczestników półkolonii do woli korzystali z dmuchanej zjeżdżalni, basenu z piłkami, czy wspinali się po drewnianych urządzenia, przypominających statek piracki.  Dzieci bardzo ochoczo karmiły króliki i bawiły się z kotem. Dla kolonistów i opiekunów przygotowano poczęstunek. Kiełbaski pieczone na grillu, po takiej porcji zabawy smakowały wyśmienicie. Zadowolone i zmęczone dzieci po kilku godzinach pobytu w Starej Dębowej Woli szczęśliwie wróciły do Ostrowca.

"Miły Pan" w Malwie

16.05.2019 r.
Koncert "Miłego Pana"

Małe Serduszka dla Polski

25.04.2019 r.
Koncert "Małe Serduszka dla Polski"