Spotkanie z Mikołajem

Przetwory na zimowe wieczory

Rozstrzygnęliśmy I edycję konkursu "Przetwory na zimowe wieczory"

Oto wyniki:

Miejsce l Ex aeqou kat. Marynaty i kiszonki Panie: Zdzisława (ogórki w zalewie musztardowej); Elżbieta (buraczki w occie) , Danuta (sałatka ogórkowo- paprykowa)

Szkolenie z e- usług w ramach projektu unijnego "Latarnicy w akcji"

Zapraszamy Seniorów na szkolenie z projektu unijnego "Latarnicy w akcji"

Ferie z Malwą Ferie z Malwą

Skrzaty

Skrzaty w ciągu ostatnich kilku sezonów są świątecznymi bohaterami. Jak podają różne źródła skrzaty w Boże Narodzenie wychodzą z lasów, aby jako pomocnicy świętego Mikołaja, odciążyć go w obowiązkach. Pomagają Mikołajowi roznosić do domów prezenty.

  • Obecnie skrzaty to jedne z najpopularniejszych postaci, które kojarzą się ze świętami.
  • Jak zrobić świątecznego skrzata? można się było dowiedzieć na warsztatach świątecznych w Malwie
  • Zobaczcie jakie cudeńka powstały.

Konkurs plastyczny

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym

Regulamin konkursu plastycznego

RODZINNE WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

Mikołajkowy Turniej Szachowy

5 grudnia br. odbył się "Mikołajkowy Turniej Szachowy" , zorganizowany przez SM Krzemionki, ODS Malwa i Klub Szachowy Debiut. Zwycięzcom Gratulujemy !

         

Mikołaj

Bardzo pracowity był 6 grudnia dla Malwowego Mikołaja. Już od godzin porannych przemierzał uliczki osiedli SM Krzemionki aby poczęstować mieszkańców słodyczami. O godz. 16.00 najmłodsi mieszkańcy spotkali się z Mikołajem w Malwie. Film ze spotkania z Mikołajem będzie można nabyć w ODS Malwa.

       

I N F O R M A C J A

Uwaga! Z powodu choroby aktorki zmianie ulega termin premiery "Domu kobiet" - na 7 stycznia 2022 roku, godz. 17.00 w ODS Malwa. Zakupione bilety zachowują ważność. Jednak w przypadku zmiany planów można je zwracać w Malwie. Za zmiany przepraszamy.

Warsztaty tworzenia ozdób choinkowych w Malwie

 

KONKURS  NA NAJŁADNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Zapraszamy do udziału w konkursie dzieci, rodziny oraz osoby dorosłe.

Regulamin konkursu - wersja pdf

Zapraszamy na mikołajkowy turniej szachowy

Zapraszamy dzieci na półkolonie zimowe 2022.

"DOM KOBIET" Zofii Nałkowskiej zostanie wystawiony w ODS "Malwa".

Zapraszamy na premierę spektaklu 3 grudnia br. o godz. 17.00. Teatr Teorikon z Ostrowca Świętokrzyskiego przygotowuje przedstawienie „Dom kobiet”, na podstawie prozy Zofii Nałkowskiej. To dramat wydany w 1930 roku. Opowiada historię kilku pokoleń kobiet zamieszkujących pod jednym dachem. Przedstawione są tutaj ich codzienne troski i problemy. Każda z tych kobiet żyje przeszłością swoich mężczyzn, którzy już odeszli. Historia każdej z tych kobiet jest niezwykła, każda z nich ma coś do zakomunikowania światu, do przekazania jakieś doświadczenie. Spektakl zostanie wystawiony w ODS "Malwa" . Bilety w cenie 20 zł w sprzedaży już od 23 listopada br. Zapraszamy.

Zabawa andrzejkowa

Mieszkańcy Osiedla Stawki bawili się na zabawie andrzejkowej w Malwie. Imprezę uświetnił zespół RYTM.

         

Za nami kolejne spotkanie miłośników gier planszowych.

Zaproszenie na spotkanie z Mikołajem

Koncert

W związku z obchodami 103 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w ODS "Malwa" odbył się koncert pieśni patriotycznych zat. "Niepodległa". W koncercie udział wzięły dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Mały Naukowiec", Drużyna Zuchów "Słoneczna Gromada", Kornelia Sadowska uczennica PSP nr 14 w Ostrowcu Św., Klub Seniora działający przy ODS "Malwa", uczniowie Społecznej Szkoły Muzycznej I st. pod dyrekcją Leokadii Rusak oraz wokalistka Marti Wójcik laureatka "Zaczarowanej Piosenki" oraz wielu konkursów ogólnopolskich.