Aktualności

W nowym roku zmiany odbiorze śmieci

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski podpisała umowę na odbiór śmieci komunalnych z firmą „Fart Bis” z Kielc. Od 1 stycznia 2020 roku ten podmiot będzie odbierać śmieci z istniejących punktów na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki”, których jest blisko 60.

Czytaj więcej...

Spółdzielnia interweniuje w sprawie parkingu

W listopadzie bieżącego roku został oddany do użytku nowy parking przy sklepie Biedronka na osiedlu Stawki. Wraz z kilkudziesięcioma miejscami parkingowymi, został odtworzony chodnik, znajdujący się między nowym parkingiem, a dotychczasowym, zlokalizowanym tuż przy sklepie.

Czytaj więcej...

Mikołaj zawitał do Malwy

To już tradycja, że w Osiedlowym Domu Społecznym Malwa organizowane jest spotkanie z Mikołajem. W tym roku było wyjątkowo ciekawe. Zanim na sali „Malwy” pojawił się długo oczekiwany gość z prezentami, dzieci  bawiły się pod okiem instruktorów. Uczyły się piosenek o zimie, którymi mogły pochwalić się przed Mikołajem. Były zimowe tańce oraz konkurs na świąteczne skojarzenia. Jednak to Mikołaj był największą atrakcją przedpołudnia.

Czytaj więcej...

Nowe zasady opłaty za śmieci

Od stycznia 2020 roku wzrosną opłaty śmieciowe. Mieszkańcy zapłacą 16 zł miesięcznie od osoby, a wszystkie odpady mają być segregowane. Ale jest jeszcze jedna zmiana. Otóż za nie wywiązywanie się z obowiązku segregacji odpadów choćby przez jednego lokatora, może być nałożona odpowiedzialność zbiorowa na wszystkich mieszkańców bloku. Oznacza to nawet czterokrotnie wyższe opłaty za śmieci.

Czytaj więcej...

Spółdzielnia za dziewięć miesięcy na plusie

Przy ocenie kondycji Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki” brany jest pod uwagę wynika finansowy uzyskany na działalności gospodarczej oraz na zasobach mieszkaniowych. Działalność gospodarcza to najem lokali użytkowych, dzierżawa terenów pod parkingi, pawilony handlowo-usługowe, dzierżawa powierzchni pod reklamy lub banery. Uzyskany z niej zysk może po opodatkowaniu zostać przeznaczony na cele określone przez Walne Zgromadzenie.

Czytaj więcej...

Należy dbać o mienie Spółdzielni

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krzemionki” sukcesywnie wymienia domofony na nowe modele, a w razie możliwości technicznych konserwatorzy naprawiają wadliwe urządzenia. Szczególnie częste awarie zdarzają się w bloku 54 na osiedlu Stawki. Kolejny domofon w tej klatce został zamontowany w 2017 roku i co warte podkreślenia, na prośbę mieszkańców. Ale Spółdzielnia już kilka razy na przestrzeni ostatnich miesięcy dostawała zgłoszenia, że urządzenie się zepsuło. Regularnie następowały zlecenia wymiany zdewastowanej kasety. Jest to dziwne, bowiem w przypadku urządzeń na innych nieruchomościach, takich problemów nie ma.

Czytaj więcej...

Prace pielęgnacyjne na osiedlach

W okresie jesiennym na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki” prowadzona są prace pielęgnacyjne zieleni. Sukcesywnie podcinane są żywopłoty, suche konary drzew oraz krzewy. Prowadzona jest również wycinka drzew.

- Wiemy, że czasami budzi to wśród mieszkańców niezadowolenie. Jedni lokatorzy chcą i zgłaszają do nas konieczność wycięcia drzewa, bo ich zdaniem stwarza zagrożenie dla przechodniów. Inni natomiast piszą petycje o pozostawienie drzewa - mówi Mirosław Kaczmarczyk, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki”.

Czytaj więcej...

Kilkadziesiąt nowych miejsc parkingowych

W bieżącym roku w zasobach Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki” przybyło kilkadziesiąt nowych miejsc parkingowych. Zmotoryzowani mieszkańcy mają coraz mniej problemów ze znalezieniem miejsca, choć potrzeby w tym zakresie są nadal bardzo duże.

Czytaj więcej...

Zabawa dla seniorów z osiedla Rosochy

Mieszkańcy osiedla Rosochy bawili się w Osiedlowym Domu Społecznym „Malwa” na Jesiennym Balu Seniora. Dla gości przygotowano szereg atrakcji oraz zabawę przy muzyce. Osiedlowy Dom Społeczny „Malwa” jest miejscem, które upodobali sobie ostrowieccy seniorzy. Swoje święto obchodzili tam najstarsi mieszkańcy z osiedli Ogrody, Złota Jesień, Stawki. A w ostatni piątek bawili się seniorzy z osiedla Rosochy.

Czytaj więcej...

Budynek administracji po remoncie

Siedziba Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki” zyskała nowy blask. W ramach prac wymieniono częściowo stolarkę okienną, zamontowany został nowy stropodach, który jest również docieplony. Ponadto dach budynku został pomalowany. Całkowicie odnowiona została elewacja zewnętrzna. Teraz charakterystyczny budynek na osiedlu Stawki jest w odcieniach szarości. Zamontowano również nowe, niklowane barierki przy podjeździe dla osób niepełnosprawnych.

Czytaj więcej...

Czas inwestycji na osiedlu „Rosochy”

Blisko 400 tysięcy złotych zainwestowała Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krzemionki” w ostatnich miesiącach w poprawę infrastruktury na osiedlu Rosochy. To jeszcze nie koniec prac, bowiem w projekcie zgłoszonym przez Zarząd do II etapu rewitalizacji zostały ujęte kolejne zadania na tym osiedlu.

Osiedle Rosochy to jedno z najmłodszych w zasobach SM „Krzemionki”. W poprzednich latach nie było wykonanych większych inwestycji na tym osiedlu, mimo iż mieszkańcy wielokrotnie zwracali uwagę na brak wystarczającej ilości parkingów, placów zabaw czy terenów do rekreacji. Zarząd Spółdzielni, wsłuchując się w potrzeby mieszkańców, podjął decyzje o zainwestowaniu w infrastrukturę na tego osiedla. Na przestrzeni ostatnich miesięcy wiele się zmieniło.

Czytaj więcej...

Udana zabawa seniorów w „Malwie”

Seniorzy z osiedli Złota Jesień i Ogrody bawili się w Osiedlowym Domu Społecznym „Malwa”. Po raz kolejny Rada Osiedla Ogrody oraz Rada Osiedla Złota Jesień wspólnie zorganizowały Dzień Seniora. Impreza odbyła się w gościnnych murach Osiedlowego Domu Społecznego „Malwa”. Dla seniorów przygotowano poczęstunek, a czas umilił zespół muzyczny RYTM.

Czytaj więcej...

Przybywa miejsc parkingowych

Na terenie przed sklepem „Biedronka” na osiedlu Stawki powstają nowe miejsca parkingowe. Zarząd Spółdzielni podpisał umowę ze spółką Jeronimo Martins na dzierżawę działki z przeznaczeniem na parking. Od kilku dni na działce o powierzchni 1300 metrów kwadratowych budowany jest parking. W ciągu kilku tygodni przybędzie około 60 nowych miejsc dla zmotoryzowanych.

Czytaj więcej...

Pawilon na os. Stawki do wynajęcia

Z dużego pawilonu na osiedlu Stawki wyprowadza się supermarket MILA. Budynek, w którym funkcjonuje sklep, jest własnością Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki”.

Czytaj więcej...

Bezpieczniej na osiedlach

Na budynku administracji Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki” oraz Osiedlowym Domu Społecznym „Malwa” zamontowane są kamery. Monitoring wizyjny prowadzony jest również wewnątrz obiektów.

Czytaj więcej...

Podziękowania od prezydenta za współpracę

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krzemionki”, przy współudziale pieniędzy z projektu „Rewitalizacja obszarów zdegradowanych o silnym potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno- kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, zrealizowała w ostatnich miesiącach cztery zadania. Efekty współpracy z Gminą Ostrowiec widoczne są na osiedlach Rosochy i Ogrody.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Udany festyn na osiedlu Rosochy