Nowe parkingi i plac dla psów

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krzemionki” zgłosiła projekty do Programu Rewitalizacji Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego na lata 2016-2023.

Gmina Ostrowiec Św. przystąpiła do aktualizacji programu rewitalizacji miasta. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krzemionki” w poprzedniej edycji była partnerem Gminy Ostrowiec. Wspólnie zrealizowano trzy projekty; remont parkingu i budowę chodnika przy bloku 5 na osiedlu Ogrody, parking na około 80 miejsc postojowych wraz z dojazdami na osiedlu Rosochy, siłowania zewnętrzna również na osiedlu Rosochy oraz plac zabaw, który zostanie oddany do użytku za kilka dni, również na osiedlu Rosochy.

- Otrzymaliśmy z Urzędu Miasta 800 tysięcy złotych na projekty wykonane w ramach rewitalizacji. Część środków dołożyliśmy, co pozwoliło zrealizować kilka ważnych dla mieszkańców zadań. Liczymy, że w kolejnym programie rewitalizacji nasza Spółdzielnia będzie również partnerem Gminy Ostrowiec. Prezydent Jarosław Górczyński wielokrotnie podkreślał o dobrej współpracy z nami - mówi Mirosław Kaczmarczyk, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki”.

Do aktualizowanego programu rewitalizacji, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krzemionki” zgłosiła trzy zadania. Pierwsze z nich to budowa w rejonie bloków 81-82 i 84-85 na osiedlu Rosochy ciągu pieszo - jezdniego, parkingu na 71 miejsc wraz z dojazdem, oświetlenie i odwodnienie terenu oraz wykonanie placów do selektywnej zbiórki odpadów. Z kolei w sąsiedztwie bloków 23-24 na osiedlu Ogrody ma postawać parking na około 10 samochodów, w planach jest remont drogi oraz odwodnienie.

Zarząd Spółdzielni podjął decyzję o zaproponowaniu projektu, który miałaby zostać zrealizowany w rejonie ulicy Sikorskiego. W tej części osiedla Rosochy planowana jest budowa drogi, 16 miejsc postojowych, strefy aktywności dla mieszkańców oraz pierwszy w Ostrowcu Św., park dla psów. Dodatkowo teren ma być oświetlony oraz odwodniony.

- Są to zadania, które mają być realizowane do 2023 roku. Niemniej jednak już dziś musimy rozpocząć przygotowanie tych inwestycji - informuje z kolei Jerzy Kuźnia, wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki”.

Poza wspomnianymi projektami na osiedlach Rosochy i Ogrody, Spółdzielnia ma przygotowane te, które nie zostały ujęte w pierwszym rozdaniu środków na rewitalizację. Mowa o termomodernizacji i remoncie Osiedlowego Domu Społecznego „Malwa”, poprawie społecznego wykorzystania obiektu oraz termomodernizacji budynku mieszkalnego przy ulicy Siennieńskiej 9.