Udany festyn na osiedlu Rosochy

W sobotę, 7 września na osiedlu „Rosochy” odbył się festyn rodzinny. Imprezę zorganizowali: Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krzemionki”, Stowarzyszenie Aktywności Kulturalnej „Karuzela” i Osiedlowy Dom Społeczny „Malwa”. Zabawa kończąca wakacje, była też okazją do zaprezentowania mieszkańcom inwestycji zrealizowanych przez Spółdzielnię z funduszy otrzymanych w ramach programu rewitalizacji Ostrowca Św. Podziękowania od Prezydenta za wzorową współpracę przekazał radny Stanisław Choinka na ręce Prezesa Spółdzielni Mirosława Kaczmarczyka.

Spółdzielnia również przekazała podziękowania dla Prezydenta Jarosław Górczyńskiego za realizacja ważnych dla mieszkańców tych zasobów inwestycji. Program imprezy obejmował wiele atrakcji. Na scenie zaprezentowały się grupy tancerzy ze Szkoły Tańca „Progres”, działającej w ODS „Malwa”. Można było również posłuchać występów wokalnych dziewczyn z Ogniska Pracy Pozaszkolnej, podopiecznych Ryszarda Góry. Mieszkańców, którzy zdecydowali się spędzić sobotnie popołudnie na festynie na osiedlu Rosochy, doskonale zabawiał Świętokrzyski Zbór Madej. Dzieci zwiedzały jaskinię zbója, słuchały świętokrzyskich legend, uczestniczyły w konkursach organizowanych przez gościa. Każdy z uczestników otrzymał symboliczny upominek. Ze Świętokrzyskim Zbójem Madejem bardzo chętnie fotografowali się też dorośli.

Osiedlowy Dom Kultury „Malwa” przygotowały szereg konkursów plastycznych i sprawnościowych. Prowadzący imprezę: Robert Cedro - kierownik ODS „Malwa”  i Hanna Szczepanek - przewodnicząca Rady Nadzorczej SM „Krzemionki” - nie musieli zachęcać do zabawy. Już za sam udział dzieci były nagradzane słodyczami lub soczkami. Była też loteria fantowa, w której można było otrzymać ciekawe nagrody. Poza tym dzieci korzystały z dmuchanych zamków i innych atrakcji, a dorośli mogli zjeść pieczone kiełbaski.

Podczas festynu można było oddać zużyty sprzęt elektryczny i wziąć udział w ekologicznej loterii. Okazuje się, że mieszkańcy bardzo chętnie skorzystali z propozycji firmy „Remondis”. Za każdy przyniesiony niepotrzebny sprzęt, jego właściciel dostawał los, który brał udział w loterii. Nagrody ufundowane między innymi przez biuro posła Andrzeja Kryja, Stowarzyszenie „Karuzela” odebrało kilkadziesiąt osób. A główny upominek, w postacie magnetofonu, wylosował Andrzej Śliwiński. Sobotni festyn zakończył występ zespołu „Szarotka”, który mimo iż pogoda nie była najlepsza, porwał do wspólnej zabawy.