Kilkadziesiąt nowych miejsc parkingowych

W bieżącym roku w zasobach Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki” przybyło kilkadziesiąt nowych miejsc parkingowych. Zmotoryzowani mieszkańcy mają coraz mniej problemów ze znalezieniem miejsca, choć potrzeby w tym zakresie są nadal bardzo duże.

Ważnym zadaniem w zakresie rozbudowy infrastruktury parkingowej była realizacja zadań zgłoszonych przez Zarząd Spółdzielni do Programu rewitalizacji Ostrowca Świętokrzyskiego. W ramach tego przedsięwzięcia, na które Spółdzielnia otrzymała 800 tysięcy złotych, na osiedlu Rosochy powstało 59 nowych miejsc parkingowych. W inwestycji tej uwzględniono również potrzeby osób niepełnosprawnych i wytyczone zostały dwa miejsca właśnie dla tych zmotoryzowanych.

Wspomnieć należy również o generalnym remoncie parkingu przy bloku 5 na osiedlu Ogrody. Po realizacji tego zadania, na terenie przed blokiem nie tylko jest nowa nawierzchnia. Chociaż nie powiększono powierzchni parkingu, to dzięki wymalowaniu linii, uporządkowano sposób parkowania. Tym samym zwiększyła się liczba miejsc i obecnie do dyspozycji kierowców jest około 60.

- Na terenie należącym do naszej Spółdzielni wybudowany został duży parking przy sklepie „Biedronka”. Zadanie zleciła i sfinansowała spółka Jeronimo Martins, która jest właścicielem dyskontu. Tym samym w naszych zasobach przybyło kolejnych 54 miejsc. To spore udogodnienie zwłaszcza dla klientów pobliskich sklepów i bazarku - informuje Mirosław Kaczmarczyk, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki”.

Wymieniając przedsięwzięcia, które mają usprawnić poruszanie się po osiedlach, nie można zapominać o pojedynczych miejscach parkingowych na osiedlach Stawki i Rosochy, w tym przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Mimo, że w bieżącym roku przybyło kilkadziesiąt nowych miejsc na parkingach, to jak przyznaje Prezes Mirosław Kaczmarczyk, potrzeby w tym zakresie są nadal spore.

- Mamy sugestie od mieszkańców, że potrzeba więcej parkingów na osiedlu Stawki. Mamy tam tereny i być może w planach inwestycyjnych na przyszły rok zostaną zostanie ujęta budowa nowych miejsc parkingowych. Natomiast pewne jest, że w przyszłym roku w sąsiedztwie drogi wewnętrznej między sklepem „Biedronka”, a budynkiem spółdzielni, powstanie 16 miejsc parkingowych - przyznaje prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki”.